foto: GKS Katowice

Ile zarabia piłkarz GieKSy? Kilka miesięcy temu wystąpiliśmy do spółki GKS GieKSa Katowice o udzielenie informacji na temat zarobków poszczególnych piłkarzy. 

Pod koniec sierpnia zapytaliśmy o miesięczne wynagrodzenia z podziałem na poszczególnych piłkarzy jakie otrzymywali w bieżącym sezonie ligowym następujący zawodnicy GKS-u Katowice: Nowak, Mokwa, Midzierski, Klemenz, Mączyński, Zejdler, Kalinkowski, Kuliński, Mandrysz, Foszmańczyk, Ćerimagić, Plizga, Kędziora, Goncerz, Kamiński, Prokić, Yunis.

Spółka informacji na temat zarobków konkretnych zawodników nam nie udzieliła, ale poznaliśmy średnią wysokość zarobków piłkarza w klubie.

– Zgodnie z art. 5 ust. 2 prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej. Wobec powyższego, jak również z uwagi na fakt, że żaden z wymienionych przez Pana zawodników nie zrezygnował z przysługującego mu prawa, informuję, że średnie wynagrodzenie wskazanych przez Pana zawodników w bieżącym sezonie ligowym wynosi 12.858,00 zł brutto – poinformował nas Maciej Blaut z GKS-u Katowice.

Na premię piłkarze mogą jedynie liczyć, gdy awansują do Ekstraklasy. Rychło się na to nie zapowiada.

Przypomnijmy, miasto Katowice na ulicy Bocheńskiego chce zbudować nowy Stadion Miejski, który ma pomieścić 12 tysięcy osób z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy. Obiekt będzie gotowy do 2021 roku i obecnie nie wiadomo ile będzie kosztował. Wcześniej mówiło się o kwocie 120 mln zł, ale w kwietniu prezydent Katowic przedstawił nową koncepcję stadionu, przy którym powstaną boiska treningowe.

– Nie będziemy na nim oszczędzać – zapowiedział Marcin Krupa i podkreślił, że obiekt ma być wizytówką Katowic.

10 KOMENTARZE

 1. Lans podsołtysa bo wybory za pasem 🙁 . Miejmy nadzieję że ten szkodnik dostanie kopa za swoje chore podsołtysie zarządzanie i niszczenie naszego miasta .

 2. Miasto Katowice powinno mieć stadion miejski . Dla sportu i imprez kulturalno rozrywkowych.
  POPIERAM BUDOWĘ STADIONU MIEJSKIEGO dla KATOWIC .
  Zakochany w KATO.

  • Właśnie, że nie. Miasto Katowice nie powinno mieć stadionu – od budowy obiektu piłkarze jeszcze nigdy nie zaczęli dobrze grać, a na razie wszyscy utrzymujemy ich i w dodatku jeszcze będziemy musieli zapłacić za obiekt i jego utrzymanie. Do imprez kulturalnych mamy inne budynki, stadion nie jest potrzebny.

   Nie mówiąc już o tym, że za kibolstwem idzie mnóstwo problemów.

   Nie Dla budowy stadionu w Katowicach

   • Również jestem na “NIE” dla stadionu. Do organizacji imprez można wykorzystać Stadion Śląski. Natomiast GieKSa powinna być finansowana nie przez miasto a prywatnych sponsorów! Jak chcą stadion to niech budują za swoje a nie za nasze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.