Pojazd czyszczący ulicy MPGK / fot. InfoKatowice.pl

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach podpisał umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na letnie i zimowe oczyszczanie ulic, placów, parkingów, zatok przystankowych oraz ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych i torowisk tramwajowych. Umowa obowiązuje do 31 sierpnia 2021 roku i opiewa na ponad 65 mln zł netto. MPGK od niedawna jest też głównym sponsorem GKS-u Katowice.

Umowa na sprzątanie miasta opiewa dokładnie na 65.956.279,42 zł (netto). Obowiązuje od 1 września 2017 roku. MPGK to spółka należąca do miasta Katowice, w której decydujący głos ma gmina, a 90 procent działalności spółki prowadzone jest na zlecenie miasta. Spółka zajmuje się również m.in. odbiorem śmieci.

Roczny zakres robót określonych w wartym 65 mln zł (netto) zamówieniu to letnie i zimowe oczyszczanie dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych wraz z placami, parkingami, zatokami przystankowymi i torowiskami tramwajowymi (4 560.955,50 m2), letnie i zimowe oczyszczanie chodników wraz ze ścieżkami rowerowymi oraz mycie sprzętem specjalistycznym (126 160,00 m2), letnie i zimowe oczyszczanie ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w centrum Katowic (75 756,00 m2).

Reklama

Czytaj również: Ile zarabia piłkarz GieKSy? Większość z nas o takich pieniądzach może jedynie pomarzyć

W zakres zadania wchodzi również mycie słupów ogłoszeniowych (69 szt.), bieżące utrzymanie elementów małej architektury w centrum Katowic: kosze ozdobne – 116 szt., ławki – 319 szt., leżaki 21 szt.

Od śmieci do sportu 

MPGK wcześniej sponsorował GKS Katowice, ale dopiero od niedawna jest głównym sponsorem. Obecnie GieKSa odmówiła nam wydania umowy, która jest tajna.

– Między Spółką a Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej podpisana jest jedna umowa o współpracy, zawarta w dniu 22 sierpnia 2017 r. Ze względu na tajemnicę handlową treść umowy nie może zostać ujawniona – poinformował nas Maciej Blaut, z GKS-u Katowice.

Jak wcześniej zapowiadaliśmy, wydania dokumentu będziemy domagać się na drodze sądowej. Zarówno MPGK jak i GKS GieKSa Katowice są spółkami należącymi do miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 23 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.