Marcin Krupa prezydent Katowic

Na Mikołajki miliony dla GKS-u Katowice. 6 grudnia to wyjątkowa data, która kojarzy się nam wszystkim przede wszystkim z prezentami. Wyjątkowe Mikołajki tego dnia miała też spółka GKS GieKSa Katowice, która zarządzeniem prezydenta Katowic Marcina Krupy otrzymała od miasta 3 mln zł.

To powoli robi się tradycja, że 6 grudnia prezydent Katowic podpisuje zarządzenie o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki GKS GieKSa Katowice. Tak było w 2016 roku, kiedy to przekazano do spółki 2 mln zł, w tym roku 3 mln.

– Miasto Katowice wnosi do Spółki GKS GieKSa Katowice Spółka Akcyjna wkład pieniężny wysokości 3.000.000.00zł (trzy miliony złotych) w celu podwyższenia kapitału zakładowego i objęcia akcji w Spółce – czytamy w zarządzeniu podpisanym przez Marcina Krupę.

Reklama

Mikołajkowe zarządzenie prezydenta Katowic, to pokłosie decyzji katowickich radnych, którzy na ostatniej sesji zdecydowali o zmianach w budżecie miasta na jeszcze 2017 rok. Decyzja radnym zajęła prawie minutę. W sumie 23 radnych było za, 2 przeciw i jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Poza wyżej wspomnianymi 3 mln zł, spółka GKS GieKSa Katowice otrzymała od miasta tylko w 2017 roku, ponad 6 mln zł.

Ile zarabia piłkarz GieKSy? Większość z nas o takich pieniądzach może jedynie pomarzyć

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 29 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.