Planowany ślad nowej drogi / fot. Openstreetmap.com

Zupełnie nowa droga powstanie na granicy Wilhelminy i Janowa: Władze miasta ogłosiły, że chcą do 2019 roku zbudować zupełnie nową drogę na pograniczu Wilhelminy i Janowa. Połączy ul. Magazynową i ul. Bagienną z ul. Surowcową. Już wcześniej zapowiedziano, że obok powstanie rondo. Obydwa projekty zostaną zrealizowane w sąsiedztwie właśnie budowanych obiektów firmy Farmacol.

Nowa droga o długości około 300 metrów będzie przebiegać równolegle do ulicy Szopienickiej. Połączy ul. Magazynową i zjazd z ul. Bagiennej z ulicą Surowcową. W ten sposób od zachodniej strony powstanie dogodne połączenie drogowe dla realizowanej właśnie prywatnej inwestycji – budowy hal produkcyjno-magazynowych firmy Farmacol. Już wcześniej miasto zapowiedziało, że na skrzyżowaniu zjazdu od ul. Bagiennej z ul. Magazynową zostanie wybudowane rondo.

Władze Katowic zakładają opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Będzie to droga klasy lokalnej o szerokości jezdni 7 metrów, z jednostronnym chodnikiem o szerokości 2 metrów. Uwzględnione zostaną włączenia do układu drogowego ul. Surowcowej i planowanego ronda oraz sieć oświetlenia drogowego na całej długości projektowanej drogi. Wykonane zostanie również odwodnienie jezdni i chodnika na całej długości.

Gotowa do 2019 roku

Miasto przewiduje, że w jeszcze w 2017 roku rozpocznie się opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy tej drogi. Sama budowa ma być realizowana w latach 2018–2019.

Mieszkańcy jednoznacznie wskazują, że zarówno nowa droga, jak i planowane rondo, przyniosą największą korzyść prywatnemu inwestorowi. Władze Katowic jednak o tym nie wspominają, tak tłumacząc inwestycję:

[…] Miasto sukcesywnie prowadzi działania inwestycyjne zmierzające do rozbudowy sieci dróg publicznych dla poprawy skomunikowania i usprawnienia powiązań drogowych w Katowicach. Przedmiotowa inwestycja ma na celu poprawę obsługi komunikacyjnej obszaru w rejonie ulic Bagiennej, Magazynowej, Surowcowej. Przebieg planowanej drogi jest zgodny z przyjętą polityką przestrzenną oraz zasadami rozwoju systemu transportowego […].

Wszyscy mieszkańcy Katowic mogą zgłaszać swoje uwagi i pytania w tej sprawie do 17 lipca poprzez Platformę Konsultacji Społecznych.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.