MZUiM Katowice / fot. KAw
Reklama

3-etapowa zmiana organizacji ruchu na ul. Bagiennej w rejonie mostu na ul. Bohaterów Monte Cassino. Prace zakończą się w czerwcu 2024 roku, dokładnie jeszcze nie wiadomo od kiedy będą obowiązywały kolejne etapy wprowadzanych zmian. Obecnie funkcjonuje już pierwszy z nich. 

Na ul. Bagiennej – w rejonie mostu w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino – funkcjonuje czasowa organizacja ruchu. Wcześniej zmiany w ruchu wprowadzono na moście, gdzie ruch w obie strony odbywa się wyłącznie zachodnią częścią obiektu. Czasowa organizacja ruchu została wprowadzona w związku z rozpoczęciem realizacji przebudowy mostu oraz kładek dla pieszych.

Reklama

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Bagiennej (DK 79), obejmuje kilka ważnych zmian dla kierowców, podzielonych na trzy etapy. 

• W I etapie ruch samochodowy w kierunku centrum Katowic odbywał się będzie lewym skrajnym pasem północnej jezdni ul. Bagiennej. Włączenie z ul. Bohaterów Monte Cassino zostanie skrócone i będzie kończyć się jeszcze przed wiaduktem. Z kolei wyłączenie z ul. Bagiennej w kierunku Łodzi (S86), Warszawy i Portu Lotniczego Pyrzowice będzie odbywało się za wiaduktem, bez pasa wyłączania.

• W II etapie zarówno na jezdni południowej, jak i północnej, zamknięte zostaną skrajne lewe pasy. 

• Z kolei w III etapie jezdnia północna ul. Bagiennej będzie już przejezdna jak przed inwestycją, natomiast na południowej stronie dostępny będzie wyłącznie lewy skrajny pas. Włączenie z ulicy Bohaterów Monte Cassino zostanie skrócone i zrealizowane przed wiaduktem.

Zmiana poszczególnych etapów, a tym samym sposobu poruszania się w tym rejonie, będzie uzależniona od postępu realizowanej inwestycji, która ma zakończyć się do 30 czerwca przyszłego roku.

Przebudowa mostu i kładek dla pieszych w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino 

Remont będzie polegał na naprawie elementów betonowych obiektu zaprawami PCC wraz z wykonaniem powłoki antykorozyjnej. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.