Tauron Nowa Muzyka / fot. Kinga Wojtala

Wiemy ile miasto dołożyło do Tauron Nowa Muzyka Katowice: W dniach 6-9 lipca w Strefie Kultury odbędzie się festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Wiemy jaką kwotą miasto Katowice wsparło wydarzenie, czy w tym roku również będzie ono uciążliwe dla mieszkańców? Organizatorzy starają się niwelować negatywne skutki festiwalu.  

Radny Damian Stępień z Forum Samorządowego wystąpił do władz Katowic o informację w sprawie popularnego festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Wydarzenie odbędzie się w Strefie Kultury w dniach od 6-9 lipca. Radny chciał wiedzieć m.in. jaką kwotą miasto wsparło festiwal oraz jak organizatorzy: „zamierzają wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w zakresie minimalizacji i negatywnych skutków przygotowania i przeprowadzenia tej imprezy masowej”.

W zeszłym roku katowiczanie mieszkający w sąsiedztwie wydarzenia narzekali na ciągły hałas. – A wsadźcie sobie ten hałaśliwy Tauron… – skwitował na naszym Facebooku jeden z użytkowników.

Reklama

Z odpowiedzi udzielonej przez Waldemara Bojaruna, wiceprezydenta Katowic wynika, że Katowice Miasto Ogrodów podpisało umowę na wsparcie organizacji wydarzenia kwotą 930 tys. zł. (brutto). To jednak nie wszystkie pieniądze, które miasto wyda na festiwal. Wydział Promocji podpisał z organizatorem umowę na promocję miasta Katowice, która opiewa na 300 tys. zł (brutto).

Organizatorzy chcą nieco osłodzić mieszkańcom sąsiadującym ze Strefą Kultury dni, w trakcie których odbywał się będzie festiwal.

– Organizator wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy Bogucice oraz okolicznych osiedli (m.in. Osiedla Gwiazdy, ul. Ordona i ul. Ścigały ), dotyczących zniwelowania negatywnych skutków przy organizacji wydarzenia, przeprowadza szeroką akcję informacyjną dotyczącą planowanych niedogodności. More Music Agency chcąc zrekompensować negatywne skutki mogące powstać w wyniku przeprowadzenia festiwalu, planuje organizację szeregu wydarzeń lokalnych dla dzieci i dorosłych – stwierdził Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

W Parku Bogucickim ma się odbyć dwudniowy dzienny program muzyki ambient (rodzaj eksperymentalnej muzyki elektronicznej). Natomiast mieszkańcy ulicy Nadgórników otrzymają zaproszenia na festiwal, a dla dzieci zostaną przygotowane atrakcje w przedszkolu TIKKA.

– Festiwal bardzo skutecznie przyczynia się do promocji i wizerunku Katowic jako Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki. W trakcie trwania festiwalu przyjeżdża do Katowic kilka tysięcy osób z całej Polski oraz Europy. Mając na uwadze wszystkie wyżej wymienione fakty, wierzę, że uda się przeprowadzić imprezę w taki sposób, iż będzie ona jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców – zaznaczył Bojarun.

Program Tauron Nowa Muzyka Katowice znajdziecie tutaj.

1 Komentarz

  1. co mieszkańcy mają z tego festiwalu na który gdyby chcieli wejść to by musieli zapłacić duże pieniądze ? Jaką promocję za oferowali ? 300 tys złotych to ogromne pieniądze? a do tego 930 tys. Przecież tą kasę można np przeznaczyć na remonty miejskich kamienic gdzie mieszkają ludzie ? kiedy władze się w końcu nauczą, że najlepsza reklamą miasta są zadowoleni mieszkańcy !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.