fot. InfoKatowice.pl

Rada dzielnicy Dąbrówka Mała, wspólnie z portalem Bogucice.info, Stowarzyszeniem Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca oraz grupą „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców”, organizuje w najbliższą niedzielę wycieczkę rowerową. Będzie prowadzić trasą proponowanej przez społeczników nowej linii tramwajowej z centrum Katowic, przez Bogucice i Dąbrówkę Małą, do Sosnowca, wzdłuż al. W. Roździeńskiego. Każdy może wziąć udział w wycieczce.

Lokalne społeczności Bogucic, Burowca i Dąbrówki Małej (pisaliśmy o tym tutaj) starają się od kilku miesięcy o zainteresowanie władz Katowic tematem proponowanej linii tramwajowej wzdłuż al. W. Roździeńskiego. Władze miasta wystąpiły do spółki Tramwaje Śląskie o opracowanie wstępnego studium dla proponowanej linii tramwajowej.

Teraz inicjatorzy idei nowej linii tramwajowej organizują w niedzielę 23 kwietnia wycieczkę rowerową, która będzie prowadzić śladem proponowanej nowej linii tramwajowej wzdłuż al. W. Roździeńskiego, z centrum Katowic, przez Bogucice i Dąbrówkę Małą, do Sosnowca (Milowic). Organizatorzy chcą pokazać, jak w terenie miałaby biec proponowana przez nich linia tramwajowa.

Reklama

Trasa wycieczki będzie liczyć około 6 km, jej start zaplanowano o godzinie 10.00 przy fontannie przed gmachem NOSPR-u. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wycieczce.

1 Komentarz

  1. I właśnie TAKA linia jest miastu potrzebna! Linia łącząca centrum z dużymi skupiskami mieszkalnymi oraz sporymi marketami! A nie tramwaj dla grzybiarzy do lasu, którego głównym zadaniem będzie wwożenie czystego powietrza do centrum i wywożenie brudnego. Druga sprawa – linia na północ miasta także wymaga uwagi! Tramwaj traci długie minuty na światłach przed pustym parkingiem PKP Cargo i na mijance i jest kompletnie niezgrany z autobusami, z których ludzie chcieliby się przesiąść, a w praktyce oglądają często tylne światła odjeżdżającego wagonu. Tam też przydałoby się centrum przesiadkowe, na którym można bezpiecznie zostawić auto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.