Krystyna Siejna i Józef Zawadzki / Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

We wrześniu 2015 roku informowaliśmy o tym, że katowicki radny Forum Samorządowego Józef Zawadzki, chciał tablicy upamiętniającej budowniczych i fundatorów gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. –  Proszę, aby na tablicy umieścić nazwisko Prezydenta Piotra Uszoka i innych osób zaangażowanych w budowę – domagał się radny. Teraz chce przebudowy skweru w Katowicach i pomnika Hipokratesa.

Radny Zawadzki zwrócił się do prezydenta Marcina Krupy aby zabezpieczyć pieniądze na przebudowę skweru u zbiegu ulic Grażyńskiego i Morcinka w Katowicach. Skwer leży w sąsiedztwie Domu Lekarza.

Radny opowiedział się za koncepcją Śląskiej Izby Lekarskiej, która chce zagospodarować to miejsce ławkami i roślinami, w centralnym punkcie miałby powstać pomnik Hipokratesa.

– Niezwykle ważne jest, aby tę przestrzeń zagospodarować i stworzyć miejsce spotkań, sprzyjające integracji środowiska oraz mieszkańców – stwierdził Józef Zawadzki.

Miasto obecnie rozważa propozycję zgłoszoną przez radnego. Ostatnio zrobiło się głośno o radnym Józefie Zawadzki w związku z jego wypowiedzią na sesji Rady Miasta. Zawadzki opowiadał o swoich bąkach w kontekście złej jakości powietrza w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.