Maciej Biskupski / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Przyszły prezydent Katowic został wiceprezydentem. Wcześniej był asystentem Piotra Uszoka, byłego prezydenta Katowic. Był też radnym i Przewodniczącym Rady Miasta Katowice. Chodzi oczywiście o Macieja Biskupskiego. Od lat mówi się, że Biskupski jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zajęcia fotela Prezydenta Miasta Katowice po Marcinie Krupie.

Biskupski zastąpił na stanowisku Jerzego Woźniaka, który pełnił tę funkcję od 2019 roku.

Reklama

Bardzo dziękuję Jurkowi za wieloletnią pracę na rzecz mieszkanek i mieszkańców Katowic. W trakcie tych pięciu lat jako wiceprezydent wykazałeś się dużą wrażliwością na kwestie społeczne. Wniosłeś olbrzymi wkład w rozwój naszego miasta odpowiadając za politykę senioralną czy wdrażając Katowicką Kartę Mieszkańca” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. „Stanowisko wiceprezydenta obejmie Maciej Biskupski. Przez wiele lat pracował na rzecz Katowic jako przewodniczący Rady Miasta. Wierzę, że wykorzysta swoje kompetencje i doświadczenie, by podnieść jakość życia mieszkanek i mieszkańców Katowic” – dodał.

Prezydent Marcin Krupa zarządzenie o powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Katowic Macieja Biskupskiego podpisał dzisiaj (piątek, 7 czerwca). Jako resortowy wiceprezydent Maciej Biskupski będzie odpowiadał m.in. za: Żłobek Miejski, Powiatowy Urząd Pracy, Wydział Uprawnień Komunikacyjnych, Wydział Administracyjny, Wydział Informatyki, Urząd Stanu Cywilnego, Miejskiego Rzecznik Konsumentów oraz Wydział Polityki Społecznej, którego zadaniem jest współpraca z organizacjami pozarządowymi, ochrona i promocja zdrowia, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i nadzorowanie działalność katowickiego MOPS.

Maciej Biskupski od urodzenia związany jest z Katowicami. To absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. St. Maczka w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją edukację kontynuował na studiach III stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Na tej uczelni ukończył również studia podyplomowe z marketingu i zarządzania, a w Akademii WBS uzyskał tytuł Master of Business Administration. W czasach studenckich był przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego oraz członkiem władz Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Od 2014 roku był radnym, a w latach 2018 – 2024 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta Katowice. Doświadczenie samorządowe zdobywał także jako asystent byłego prezydenta Katowic Piotra Uszoka.

Karierę zawodową rozwijał w przedsiębiorstwach działających w sektorze przemysłowym, pracując na stanowiskach menadżerskich m.in. przy realizacji projektów restrukturyzacyjnych, optymalizujących działalność produkcyjno-handlową. W ostatnich latach odpowiadał za realizację kontraktów inwestycyjnych w branży z sektora stalowego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.