Mieszkańcy ul. Kołodzieja chcą budowy ekranów akustycznych wzdłuż drogi. Zbierają podpisy

Michał Bulsa

Urząd Miasta Katowice / fot. AM

Mieszkańcy ul. Pawła Kołodzieja w dzielnicy Murcki zaczęli zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie budowy ekranów akustycznych wzdłuż tej drogi. Przezroczyste ekrany miałyby powstać, aby zmniejszyć hałas i zanieczyszczenia.

Ulica Pawła Kołodzieja w ostatnim czasie stała się jedną z głównych dróg, łączących Podlesie i Kostuchnę z drogą krajową nr 86 (ul. Bielska). To tędy zmotoryzowani mieszkańcy południowych dzielnic próbują ominąć korki na ulicach Jankego w Ochojcu i Kościuszki w Brynowie. Dodatkowo miasto planuje budowę łącznika ulicy Bażantów, prowadzącego do ul. Szarych Szeregów, której przedłużeniem do Murcek jest właśnie ul. P. Kołodzieja. Wtedy ruch samochodów będzie jeszcze bardziej wzmożony.

Mieszkańcy ulicy P. Kołodzieja są z takiej sytuacji niezadowoleni, gdyż hałas wzmaga się coraz bardziej. W związku z tym zaczęli zbierać podpisy pod petycją o zamontowanie wzdłuż ulicy ekranów akustycznych. Miałyby one pomóc w rozwiązaniu problemu.

Reklama

W tej sprawie interweniowała także radna  z klubu PiS, Patrycja Grolik.

–  Składam interpelację o założenie przeźroczystych ekranów akustycznych wzdłuż ul. Kołodzieja. Mieszkańcy w/w ulicy zaczęli zbiórkę podpisów w tej sprawnie (część z ich dołączono do interpelacji). Ponieważ zmieniła się struktura ruchu i znaczna cześć samochodów jadących w stronę Katowic, ale także Kostuchny, Piotrowie, Podlesia, przejeżdża przez w/w ulice generując bardzo duży hałas i zanieczyszczenia, co znacznie obniża komfort życia mieszkańców – stwierdziła w interpelacji radna.

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic, zrobią to po jej analizie, na którą mają niespełna miesiąc.

1 Komentarz

  1. Miesiąc trwa budowa ronda i już większy ruch…. Jak to przejdzie to ja jestem bardzo ciekawa co będziecie mogli zaoferować ulicy bielskiej gdzie mamy dwa razy większy ruch bo jakiś mądry uczony umieścił tablice informacyjna na s86 przed wyjazdem na murcki ze objazd jest właśnie przez Murcki??? Do tego calodziennego korka przed oknami to jeszcze można przebolec ten syf, smród, halas, trabienie itp no i wiadomo nie wypuszczenie dzieci przed dom bo szkoda słuchu i zdrowia z jak stanie sobie w rai stary jelcz, koniec budowy mam nadzieję że to rozluzni tak tu jak i na kolodzieja, tylko kto jeszcze da pomysł na wieczorne problemy gdzie na ulicy luźnej to za to cała melanzeria wychodzi i albo drą pyski, albo zucaja i tluka jak nie butelki to siebie nawzajem, okno nawet na uchylne nie można mieć bo zaraz jest jakiś prezent z dworu wrzucony albo staną przed oknem i leja lub zwracają ci prosto do piwnicy! Człowiek myśli że chociaż w niedziele będzie spokój bo kozacy sobotnia noc odsypiaja to nie znów kolejny problem a mianowicie ci co do kościoła pierwsi lecą ławki zajmować i wielce za świętych się uważają a później tylko od ludzi się człowiek dowiaduje jak zamiast święte pod nogi patrzeć powinny żeby to bezpieczne dojść bo wielce msza w intencji zdrowia to nawet się można dowiedzieć o której i co na obiad jedliśmy bo firanka nie na całe okno jest to ci poradzi zatrzymać się i dokładniej gapic byle by tylko temat się po mszy znalazł, z psami człowiek wyjdzie to ci taka za drogą górą nie pójdzie tylko specjalnie zejdzie bo by nie usłyszała o czym sąsiedzi mówią a mega okazja bo okno otwarte, jeszcze ci taka nawbija przed własnym domem żeby psy zabrać bo szczekaja a ona się boi! Na sam koniec jeszcze te piękne chronione kasztanowce z którymi nic nie można zrobić tak zadbane że nawet linie energetyczne je pieszcza tylko w inny sposób bo mnóstwo gałęzi uschnietych i jak wieje to lecą, czekać tylko kiedy tych eko od zieleni palnie w czajnik i wkoncu popattza w górę jak to wygląda bo osobiście nie recze za siebie jak jakaś większa w dach nam uderzy i nie daj Boże uszkodzi pokój gdzie śpią moje dzieci!! Do tego zamieszkujące w tych drzewach pająki jak wchodzą do mieszkań i nawet psy przed nimi uciekają bp są bardziej owlosione od nich. Więc może tak nasi radni spójrzcie na główną ulice którą codziennie się poruszacie a potem myślcie o,muszlownikach które nie wszyscy muszą lubiec jak wy a już tym bardziej jak dzień później idzie się z dziećmi do parku na huśtawki a tam nie dość że syf, porozwalane to jeszcze jakaś cizia w samych majtkach, włosach chodzby ja dopiero co piorun jebnol… i jabolem w ręce ma środku boiska odsypia melo połączone z orgia, ja i moja dzieci nie psulismy wam imprezy to wy też zostawcie park w stanie jak z przed!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.