Gospel Sound / foto: Tomasz Kawka

Już 7. lutego o godzinie 16:00 w Miejskim Domu Kultury w Bogucicach rozpocznie się jubileuszowy V Koncert Urodzinowy Katowickiego Chóru Gospel Sound.

Na ten szczególny dzień członkowie chóru pod dyrekcją Jolanty Mitko, we współpracy z Gabrielą Gąsior i Brianem Fentressem, przygotowali zupełnie nowy repertuar. Materiał opracował muzycznie pianista, aranżer i kompozytor Artur Wypich. Na scenie, obok niemal dwudziestoosobowego, czterogłosowego chóru, zagrają współpracujący z chórem instrumentaliści: Maciej Chrobok (gitara elektryczna), Robert Lubowiecki (instrumenty perkusyjne), Beniamin Pilch (perkusja) oraz Kuba „WouX” Wołkiewicz (gitara basowa).

Na koncert zatytułowany “No turning back – Bez odwrotu” została zaproszona w roli gościa specjalnego Gabriela Gąsior – znana i ceniona wokalistka i instruktorka gospel, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Ze szklanego ekranu znana jest głównie z wykonania utworu Czesława Niemena “Obok nas” podczas opolskich Super Debiutów w roku 2014.

Reklama

Po koncercie odbędzie się otwarcie wystawy śląskiego fotografa Tomasza Kawki pt. “Gospel Sound – to już 5 lat!”. Autor zdjęć od początku towarzyszy chórowi podczas większości wydarzeń, zatrzymując w kadrze najważniejsze i najciekawsze momenty.

Przewidziano także czas na spotkanie i rozmowy ze wszystkimi wykonawcami, możliwość zakupu płyt Gabrieli Gąsior i zespołu Holy Noiz, z którym współpracuje, oraz wspólne zdjęcia.

Bilety na wydarzenie (w cenie 20 zł) można nabyć w Miejskim Domu Kultury przy ul. Markiefki 44a w Katowicach. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów organizacji koncertu.

Można wesprzeć organizację V Koncertu Urodzinowego, dokonując wpłaty dowolnej kwoty darowizny na konto Stowarzyszenia Gospel bez Granic:
BGŻ S.A. 75 2030 0045 1110 0000 0403 4440
tytułem: “Darowizna na cele kulturalno-edukacyjne stowarzyszenia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 30 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.