Bogumił Sobula / foto: InfoKatowice.pl
Reklama

Wiceprezydent miasta Bogumił Sobula poinformował, że miasto chce wybudować drogę, która połączy ulicę Wspólną z ulicą Tunelową w Piotrowicach. Władze Katowic planują opracowanie dokumentacji dla tej inwestycji na lata 2017-2018.

Mieszkańcy ulic Wspólnej już od dawna wnioskowali do władz miasta o budowę alternatywnej drogi, która ułatwiłaby poruszanie się im i dojazd do centrum Katowic i innych dzielnic. Obecnie mają taką możliwość tylko poprzez przejazd kolejowy w ulicy gen. Zygmunta Waltera Jankego. Przejazd ten jest bardzo często zamknięty, gdyż prowadzi tędy jedna z najbardziej uczęszczanych linii kolejowych w Katowicach (trasa Katowice-Tychy).

Reklama

W tej sprawie interpelowali także radni miejscy, m.in. Patrycja Grolik. W odpowiedzi na jej interpelację wiceprezydent miasta Bogumił Sobula poinformował, że:[quote_box_center] […] opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja po łączenia drogowego ul. Wspólnej z ul. Tunelową, wraz z oświetleniem i odwodnieniem, planowane jest na lata 2017-2018. Zgodnie z informacją uzyskaną z PKP Polskie Linie Kolejowe SA w okresie czerwiec-lipiec bieżącego roku planowane jest przeprowadzenie remontu przejazdu drogowo-kolejowego w ciągu ulicy Jankego w Katowicach. Jak do tej pory [do 19 czerwca – przyp. red.] nie wpłynął do Urzędu Miasta Katowice wniosek PKP PLK  SA o zatwierdzenie organizacji ruchu w związku z remontem przedmiotowego przejazdu kolejowego […[/quote_box_center]].

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.