Po pierwszej tercji katowiczanie niespodziewanie remisowali z GKS-em Tychy 1:1. Później było już tylko gorzej i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gości.

Od początku spotkania tyszanie osiągnęli dużą przewagę, ale albo nie potrafili wykończyć akcji albo w bramce gospodarzy świetnie spisywał się Kamil Kosowski. W 14 min. po jednym z nielicznych ataków niespodziewanie prowadzenie objęli gospodarze, po bramce strzelonej przez Tomasza Cicala. Pierwsza tercja zakończyła się ostatecznie remisem, gdyż w 17 min. wyrównującego gola zdobył Kolusz.

W drugiej tercji tyszanie pozbawili gospodarzy złudzeń. Już z 22 min. zdobyli bramkę na 2:1, a w 31 i 38 min. zaliczyli kolejne trafienia i po dwóch tercjach prowadzili już 4:1.

W ostatniej tercji gości potwierdzili swoją dużą przewagę i dołożyli kolejne cztery bramki. Ostatecznie mecz zakończył się więc wysokim zwycięstwem tyszan, którzy pokonali trójkolorowych aż 8:1.

HC GKS Katowice – GKS Tychy 1:8 (1:1, 0:3, 0:4)

1:0 – Tomasz CICALA – Rastislav SLOTA (13:24)
1:1 – Marcin KOLUSZ – Jakub FERENC (16:46)
1:2 – Jakub WANACKI – Radosław GALANT (21:58)
1:3 – Jarosław RZESZUTKO – Yuri KUZIN – Dawid MAJOCH (30:14)
1:4 – Pavel MOJZIS – Radosław GALANT – Marcin KOLUSZ (37:31)
1:5 – Josef VITEK – Adam BAGIŃSKI – Bartłomiej JEZIORSKI (40:34)
1:6 – Kacper GUZIK – Pavel MOJZIS – Marcin KOLUSZ (47:51)
1:7 – Dawid MAJOCH – Bartłomiej POCIECHA – Jarosław RZESZUTKO (54:06)
1:8 – Josef VITEK – Michał KOTLORZ – Adam BAGIŃSKI (59:49)

HC GKS Katowice: Krzysztof BURDA – Martin ZITNANSKY, Michał KROKOSZ, Tomasz CICALA, Lukas PIJAK, Maros GOGA – Marek CYGANEK (2), Konrad LACHETA, Krystof KAFAN, Mateusz SZYMAŃSKI (2), Oleg KOMARCHEV – Rastislav SLOTA (4), Arthur GULBINOWICZ, Michał KRET, Michael SWIDERSKI, Krzysztof KULAWIK

GKS Tychy: Kamil KOSOWSKI – Bartłomiej POCIECHA, Michał KOTLORZ, Josef VITEK, Adam BAGIŃSKI, Marcin KOLUSZ – Jakub WANACKI, Nicolas BESCH, Radosław GALANT, Maxim KARTOSHKIN, Patryk KOGUT – Jakub FERENC, Pavel MOJZIS, Kacper GUZIK (2), Jarosław RZESZUTKO (4), Yuri KUZIN (2) – Bartłomiej JEZIORSKI, Dawid MAJOCH, Kacper RÓŻYCKI