HC GKS Katowice dzięki czterem bramkom strzelonym w drugiej tercji pokonał Polonię Bytom 5:2. To pierwsze zwycięstwo GieKSy w tym sezonie.

W pierwszej tercji mecz był wyrównany. Mimo kilku dobrych sytuacji żadnej drużynie nie udało się zdobyć bramki i po 20 min. był wynik bezbramkowy.

Druga tercja to popis gospodarzy, którzy w końcu wprawili w dobry nastrój swoich kibiców. A wszystko zaczęło się niepomyślnie. W 22 min. bramkę dla katowiczan strzelił Bezuhłyj, nie została ona jednak uznana, bo wcześniej poruszona została bramka Polonii. Ta sytuacja zdenerwowała gospodarzy, którzy z impetem zaatakowali bramkę gości i w ciągu kilkunastu minut strzelili aż cztery gole.

W trzeciej tercji katowiczanie nadal mieli przewagę i zdobyli piątą bramkę. Później, choć to gospodarze byli bliżej kolejnych trafień, dwa gole zdobyli goście. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u 5:2. Jest to pierwszy wygramy mecz trójkolorowych w tym sezonie.

W kolejnej kolejce, w niedzielę, katowiczanie będą podejmować na własnym lodowisku Podhale Nowy Targ. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00,

HC GKS Katowice – Polonia Bytom 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)

1:0 – Lukas PIJAK – Tomasz CICALA – Maros GOGA (26:12)
2:0 – Maros GOGA (30:27)
3:0 – Oleg KOMARCHEV – Michał KROKOSZ (38:32)
4:0 – Tomasz CICALA – Martin ZITNANSKY – Maros GOGA (39:18)
5:0 – Michał KROKOSZ (45:37)
5:1 – Tobiasz BIGOS – Nikita BUTSENKO (47:22)
5:2 – Marcin SŁODCZYK – Andrzej BANASZCZAK (58:57)

HC GKS Katowice: Krzysztof BURDA – Martin ZITNANSKY (4), Michał KROKOSZ (2), Maros GOGA, Lukas PIJAK, Tomasz CICALA – Konrad LACHETA, Marek CYGANEK, Yegor BEZUGLY, Oleg KOMARCHEV, Krystof KAFAN (2) – Rastislav SLOTA (6), Michael SWIDERSKI (2), Michał KRET, Mateusz SZYMAŃSKI, Krzysztof KULAWIK – Arthur GULBINOWICZ

Polonia Bytom: Tomasz ZDANOWICZ – Andrzej BANASZCZAK (2), Vitali ANDREYKIV (2), Błażej SALAMON (4), Marcin SŁODCZYK, Artur WIECZOREK – Sebastian OWCZAREK (4), Tobiasz BIGOS, Dmitri DEMYANYUK, Nikita BUTSENKO (2), Sebastian KŁACZYŃSKI – Bartłomiej STĘPIEŃ, Paweł DORSZEWSKI (2), Łukasz DYBAŚ, Paweł BAJON, Karol WĄSIŃSKI