HC GKS Katowice zadebiutował dzisiaj w Satelicie Spodka. W pierwszym meczu przed własną publicznością katowiczanie byli blisko zdobycia pierwszych punktów. Ostatecznie mecz zakończył się porażka gospodarzy 7:9.

HC GKS Katowice zagrał dobre spotkanie. Widać było, że katowiccy hokejiści robili wszystko, żeby w debiucie przed własną publicznością zdobyć pierwsze punkty w sezonie. Szansa na to była duża, tym bardziej, że przeciwnikiem GieKSy była Polonia Bytom, przedostatnia drużyna w tabeli.

Mecz na korzyść gości rozstrzygnął się w ostatniej tercji. Przy stanie 7:6 dla gospodarzy, w 50 min., meczu cztery minuty kary otrzymał zawodnik Polonii Vitali Andreykiv. W ciągu czterech minut gry w przewadze, zamiast podwyższyć wynik spotkania, GKS niespodziewanie stracił dwie bramki. Po tych ciosach gospodarze nie potrafili się już podnieść. Końcowy wynik meczu po błędzie bramkarza ustalił w 59 min. Błażej Salamon.

HC GKS Katowice – TMH Polonia Bytom 7:9 (2:3, 4:3, 1:3)

1:0 – Michael SWIDERSKI – Michał KROKOSZ (04:02)
1:1 – Marcin SŁODCZYK – Błażej SALAMON (07:23)
2:1 – Michael SWIDERSKI – Michał KRET (12:53)
2:2 – Łukasz DYBAŚ – Jarosław DOŁĘGA – Vitali ANDREYKIV (13:20)
2:3 – Dmitri DEMYANYUK – Artur WIECZOREK (16:40)
3:3 – Krystof KAFAN – Martin ZITNANSKY – Michał KROKOSZ (30:51)
4:3 – Maros GOGA – Tomasz CICALA (31:55)
4:4 – Marcin SŁODCZYK – Branislav FABRY (32:33)