Wizyta delegacji z Adżarii w Katowicach / fot. Krzysztof Malinowski Urząd Marszałkowski

Przedstawiciel z Adżarii spotkali się z  wicemarszałkiem Kazimierz Karolczakiem. Gości reprezentował członek rządu Minister Edukacji, Kultury i Sportu George Tavamaishvili.

Rozmowy dotyczyły rozszerzenia współpracy między stronami w zakresie kultury. Gruzini wyrazili zainteresowanie nawiązaniem współpracy z Silesia Film, a także wdrożeniem w życie planu utworzenia analogicznej instytucji w Adżarii. Strona śląska udostępniła swoje doświadczenia z zakresu promocji turystycznej dzięki wykorzystaniu dziedzictwa kulturowego do regionu. Omówiono również sposoby realizacji ekspozycji muzealnych w zakresie postindustrialnym i etnograficznym.

Reklama

Poruszona została również sprawa ewentualnych staży gruzińskich reumatologów w śląskich placówkach medycznych. Rozważano także otwarcie polskiego lektoratu na uniwersytecie w Batumi. Wykłady mieliby prowadzić naukowcy Uniwersytetu Śląskiego, posiadający doświadczenie w nauczaniu języka wśród obcokrajowców.
W trakcie spotkania padła również propozycja złożenia wspólnej aplikacji do MSZ w ramach polskiej pomocy rozwojowej, w celu opracowania strategii komunikacji marketingowej dla Adżarii.

Łącznie wizyta delegacji z Adżarskiej Republiki Autonomicznej na Śląsku zaplanowana została na 4 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.