Reklama

W centrum Katowic nocne popisy samochodami dają się we znaki mieszkańcom. Nie chodzi wcale o wyścigi, a o hałasujące tuningowane pojazdy, których właściciele celowo utrudniają nocny spoczynek mieszkańcom centrum. 

Mieszkańcy poskarżyli się katowickiemu radnemu Łukaszowi Borkowskiemu. Ten zwrócił się ze sprawą do prezydenta miasta. 

Reklama

„W ścisłym centrum miasta, mieszkańcy skarzą się na hałas i celowe zakłócanie porządku przez pojazdy poruszające się głośno z nieprzepisowym (tzw. tuningowanym) układem wydechowym. Zjawisko to ma miejsce szczególnie w weekendy w godzinach nocnych w rejonie ulic: Plebiscytowej, Mariackiej, Francuskiej, Warszawskiej. Kierowcy popisujący się swoimi samochodami „dają po gazie”, celowo hałasują w sposób uciążliwy dla otoczenia” – czytamy w interpelacji radnego Borkowskiego. „Proszę o podjęcie działań w celu ukrócenia takich praktyk. Opisywane zachowania są bardzo uciążliwe dla mieszkańców okolicznych ulic” – dodał rajca. 

Miasto jeszcze nie odniosło się do interpelacji radnego. Gdy odpowiedź się pojawi, to na pewno o niej poinformujemy. 

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Co do hałasu w nocy powodowanego przez samochody i motocykle,to jest to też na ul.Moniuszki! Oprócz tego jest to też hałas z powodu puszczanej w samochodzie na cały regulator muzyki! Szyby drżą w oknach. Prosimy by,tak jak w Krakowie zajęto się ta sprawą! Policja nic z tym nie robi

  2. A propos hałasu w centrum Katowic to w tej chwili (9 wieczorem) w okolicach ronda trwają wyścigi stiuningowanych samochodów, organizatorem jest chyba miasto. Strasznie się mieszka w centrum Katowic!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.