Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy w Katowicach / fot. Straż Miejska Katowice
Reklama

Katowicka walka z wiatrakami trwa. Jak wygląda akcja „Wyzwanie: Parkowanie” w liczbach? Straż Miejska w Katowicach podsumowała pierwsze półrocze tego roku swojej walki z nielegalnym parkowaniem na terenie Katowic.  

„Widać pewną poprawę, jednak wciąż mamy wiele do zrobienia, bo wielu kierujących nadal parkuje w sposób nieprawidłowy lub nielegalny” – przekonuje Jacek Pytel z katowickiej straży miejskiej. „Dopóki ta sytuacja się nie zmieni, będziemy kontynuowali akcję. Bardzo dziękujemy mieszkańcom za stałe zaangażowanie i oznaczanie „miszczów parkowania” na mapie. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom i wsparciu katowiczan uporamy się z tematem niepokornych kierowców” – dodaje. 

Reklama

W pierwszym półroczu 2022 roku straż miejska  przeprowadziła ponad 12 000 interwencji związanych z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”, w tym:

  • 10 691 interwencji – nieprawidłowe parkowanie (nałożono 3125 mandatów, udzielono 1997 pouczeń, do sądu skierowano 32sprawy, pozostałe sprawy są w toku)
  • 1316 interwencji – rozjeżdżanie zieleńców (nałożono 559 mandatów, 181 osób pouczono, 1 sprawę skierowano do sądu, pozostałe sprawy są w toku)
  • 224 – liczba założonych blokad na koła (16 razy strażnicy podejmowali czynności związane z odholowaniem samochodów, które utrudniały ruch drogowy bądź blokowały wyjazdy z posesji
  • 403 000 zł – mandaty za nieprawidłowości w ruchu drogowym
  • 41 520 zł – zapłacone mandaty za rozjeżdżone zieleńce
Reklama

1 Komentarz

  1. W Katowicach tylko się udaje że coś z tym robi dopóki będzie przyzwolenie krupy na takie zachowania to nic się nie zmieni!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.