Reklama

W Parku Śląskim zaplanowano Dzień Flagi. 2 maja na terenie Parku Śląskiego odbędą się uroczystości związane z Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.  

Uroczystości zaplanowano przy skwerze 100-lecia Powstań Śląskich w Parku Śląskim. Przed podniesieniem flagi państwowej RP na maszt odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Reklama

Okolicznościowe wiązanki kwiatów złożą marszałek Jakub Chełstowski i przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok.

„Biało-czerwona flaga to symbol, który nas jednoczy, nie tylko w chwilach historycznych, ale również na co dzień i przypomina, że jesteśmy wspólnotą, mamy wspólne korzenie i wartości. To święto uświadamia nam, jak wielką wartością w naszym życiu jest wolność, szczególnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna, wywołana rosyjską agresją na Ukrainę. Ta jedność, przywiązanie do narodowych barw i tradycji jest dziś nam wszystkim bardzo potrzebna. Świętujmy wspólnie na wiele sposobów, cieszmy się naszą suwerennością i bądźmy dumni z biało-czerwonych barw” – powiedział marszałek Chełstowski.

W trakcie wydarzenia rozdawane będą flagi Polski.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 2 maja obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.