Jeden ze źle zaparkowanych samochodów w Katowicach / fot. UM Katowice
Reklama

Nagroda za zgłoszenie nieprawidłowego parkowania. Katowicki radny chce nagrody dla mieszkańców. Za wykrycie „największej ilości naruszenia przepisów”. Nagroda miałaby być wręczana w ramach akcji „Wyzwanie: Parkowanie!”, której celem jest walka z nieprawidłowym parkowaniem na terenie Katowic.

Z taką propozycją do prezydenta Katowic, zwrócił się radny Dawid Durał (Mieszkańcy dla Katowic).

Reklama

„W związku z drugim podejściem do akcji wyzwanie parkowanie interpeluję do Pana Prezydenta o utworzenie nagrody (rzeczowej, finansowej) dla mieszkańców naszego miasta, którzy wykryją najwięcej naruszeń przepisów. W krajach EU jest to normalna praktyka tj. docenianie osób które dbają o porządek publiczny. Określenie jasnych zasad otrzymania nagrody może nie tylko zachęcić mieszkańców sto aktywności ale również spowodować zwiększenie liczby zgłoszeń oraz odciążyć też pracowników Straży Miejskiej, jednocześnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, komfortu życia w śródmieściu” – stwierdził radny w interpelacji do prezydenta Katowic.

Odpowiedzi miasta na propozycję radnego jeszcze nie ma. Formalnie urząd ma na to 14 dni. Gdy pojawi się stanowisko miasta, to o nim poinformujemy.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.