Parking w Podlesiu / fot. KAW

Zakończyły się prace związane z budową parkingu przy stacji kolejowej Katowice-Podlesie. Do dyspozycji podróżujących jest 51 bezpłatnych miejsc parkingowych, w tym 2 przygotowane z myślą o osobach niepełnosprawnych. Z parkingu już korzystają mieszkańcy.

Do tej pory osoby, które chciały się przesiąść  do pociągu musiały zostawić samochód na dzikim parkingu znajdującym się od strony ul. Uniczowskiej. Rowerzyści mogli korzystać z wiaty rowerowej, która powstała dzięki głosom mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Wartość inwestycji zrealizowanej przez MZUiM Katowice to 250 tys. zł. 

Parking to czasowe rozwiązanie kwestii pozostawienia samochodów w okolicy stacji Katowice-Podlesie, która obsługuje lokalny ruch kolejowy. Docelowo powstanie tu specjalistyczna infrastruktura dostosowana do potrzeb centrów przesiadkowych, która została już zaprojektowana przez miasto. Jednak realizacja tej inwestycji będzie możliwa dopiero po zrealizowaniu przez PKP PLK S.A. przebudowy linii kolejowej.

Budowa parkingu przy stacji Katowice-Podlesie to kolejna z inwestycji mających na celu usprawnienie i uczynienie transportu bardziej komfortowym. Pierwszy katowicki Park&Ride – znajdujący się w Ligocie – otwarto pod koniec 2018 roku, wartość tej inwestycji wyniosła 10 mln zł. Następny był Międzynarodowy Dworzec Autobusowy przy ul. Sądowej, który kosztował 66 mln zł. Z kolei w grudniu 2020 r. do tej listy dopisano centra przesiadkowe „Zawodzie” (wartość 95,2 mln zł) i Brynów (wartość 89,4 mln zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.