Autobusy w Katowicach / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Ile kilometrów buspasów mamy w Katowicach? Szału nie ma i raczej nie będzie. Rozwiązanie udostępniające jeden z pasów ruchu dla autobusów komunikacji miejskiej kilka lat temu nie sprawdziło się podczas testów na ulicy Mikołowskiej. W sumie długość buspasów na terenie Katowic jest skromna, na razie nie zapowiada się, żeby ta sytuacja się zmieniła.

Gdy w 2018 roku testowano buspas na ulicy Mikołowskiej to przeszło 80 procent wypowiadających się w sprawie mieszkańców, krytycznie się do niego odniosło. Następnie rozwiązanie wprowadzono przy Centrum Przesiadkowym „Sądowa”.

Reklama

O długość buspasów na terenie Katowic, dopytywał radny Łukasz Borkowski z Koalicji Obywatelskiej. Pytał też o nowe buspasy w Katowicach i w ciągu jakich ulic mogłyby powstać.

„Aktualna łączna długość buspasów na terenie Miasta Katowice wynosi ok. 2,4 km” – poinformował wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula. Nie podał żadnych konkretnych ulic, na których mogłyby powstać w przyszłości buspasy.

„W zakresie wytyczenia kolejnych buspasów na terenie Miasta Katowice uprzejmie informuję, że w ramach inwestycji drogowych za każdym razem analizowana jest zasadność oraz możliwość realizacji buspasów” – stwierdził wiceprezydent Katowic.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.