Katowicka Karta Mieszkańca / fot UM Katowice
Reklama

Miasto przez prawie 1,5 roku zarejestrowało ponad 63 tys. Katowickich Kart Mieszkańca. To autorski pomysł władz na to, żeby nakłonić ludzi do meldowania się w Katowicach.

Na razie wiemy, że z karty korzystają głównie osoby zameldowane w Katowicach. Dzięki niej można zyskać tańsze usługi miasta – choćby wejście na basen za połowę ceny. Z tym, że jak informowaliśmy w październiku zeszłego roku – KKM nie wpłynęła znacząco na meldunek nowych osób w mieście, a korzystający z karty mogą m.in. uzyskać taniej usługi fryzjerskie w Sosnowcu. 

Reklama

Od 1 września 2020 roku do 9 stycznia 2022 zarejestrowano w sumie 63 975 kart.  Zdecydowanie najwięcej kart wydano przez aplikację, ponad 40 tys. 

– 40 054 karty przez aplikację,
– 5 798 kart poprzez stronę internetową,
– 18 069 karty w formie plastikowej,
– 54 kart przypisanych do karty płatniczej.

Sporo kart zarejestrowano tez od 1 stycznia do 9 stycznia 2022 roku. W sumie 696. 

– 518 kart przez aplikację,
– 72 karty poprzez stronę internetową,
– 106 karty w formie plastikowej.

„W okresie od 1 września 2020 do 1 września 2021 roku zdecydowaną większość osób zakładających Kartę stanowiły osoby zameldowane w mieście Katowice na pobyt stały (ok. 96%), kolejno osoby rozliczające się w naszym mieście (ok. 2%). Pozostałe 2% są to osoby zameldowane w mieście Katowice na pobyt czasowy i rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych w Katowicach, oraz osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Katowicach, wychowawcy i dyrektorzy tych placówek” – czytamy w raporcie przygotowanym przez katowickich urzędników.

Katowicka Karta Mieszkańca na razie nie wpłynęła na liczbę meldujących się w mieście. Zniżki dają firmy m.in. z Sosnowca, Kołobrzegu czy Będzina

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.