Jeden z odholowanych wraków / fot. Straż Miejska Katowice

Straż Miejska w Katowicach pozbyła się kolejnych wraków. Zostały odholowane, część mieszkańcy po interwencji strażników sami utylizowali.

To pojazdy, które kiedyś były dumą właścicieli, dzisiaj są porzucone, niszczejące i częściowo rozkradzione. Bywa, że są wrośnięte niemal w miejsca parkingowe, które zajmują, a których na terenie Katowic ciągle brakuje.

Kolejne pojazdy zostały odholowane przez straż miejską w tym roku.

„To już 134 auta retro odholowane przez strażników miejskich na koszt właściciela- kolejne 102 usunęli właściciele po czynnościach przeprowadzonych przez municypalnych” – informuje katowicka straż miejska.

Kwestię usuwania wraków reguluje Ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z art. 50a, pojazd  pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza (na wniosek zarządcy drogi).

Koszt usunięcia pojazdu to kilkaset złotych.

„Kiedy pojazd staje się bezużyteczny jego właściciel powinien go wyrejestrować i poddać recyklingowi. Niestety nie wszyscy tak robią  i pozostawiają swój pojazd w przypadkowym miejscu, licząc na to, że nikt się nim nie zainteresuje. Takie myślenie jest błędne, ponieważ zarówno mieszkańcy, jak i strażnicy miejscy patrolujący osiedla, bacznie zwracając uwagę na wrastające w ziemię wraki” – podkreślają strażnice miejscy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.