Symetrio / fot. Maria Jarzyna
Reklama

Muzyka w Parku Kościuszki. Wracają koncerty promenadowe, które od lat przyciągają miłośników dobrej muzyki. W otoczeniu przyrody będzie można posłuchać muzyki klasycznej, operetki czy lekkiej muzyki rozrywkowej. Powrót koncertów już od niedzieli 25 lipca. Punktualnie o godz. 11.00 oczko wodne niedaleko pomnika Kościuszki zamieni się na godzinę w scenę muzyczną. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Koncerty promenadowe słynną z różnorodności, zarówno w doborze zapraszanych artystów, jak i repertuaru. Widać to dobrze już w pierwszych dwóch propozycjach.

Reklama

„Muzyczne lato otworzy zespół Symetrio. To trzy akordeony wsparte przez perkusję. Zespół powstał w 2014 roku, jego celem jest ukazywanie piękna i wszechstronności akordeonu. Występowali w najlepszych polskich salach koncertowych (NOSPR, NMF), często pojawiają się za granicą. Repertuar Symetrio jest bardzo szeroki, począwszy od baroku, przez klasycyzm, muzykę bałkańską i folkową aż po autorskie kompozycje. W Katowicach obiecująm.in. utwory Marii Kalaniemi i… Stinga” – informuje Łukasz Kałębasiak z Katowice Miasto Ogrodów. „Zupełnie inny klimat przyniesie pierwszy koncert w sierpniu. W parku Kościuszki usłyszymy wtedy zespół Zośka. Laureaci programu Dzielnica Brzmi Dobrze łączy muzykę elektroniczną z alternatywą, proponując brzmienia z pogranicza popu i chilloutu, wzbogacone o żywe instrumenty” –  dodaje.

W kolejne niedziele w Parku Kościuszki spotkamy się z folklorem góralskim, muzyką dawną, operą i operetką.

Wstęp na koncerty promenadowe jest wolny, jednak ze względu na obostrzenia pandemiczne organizatorzy gwarantują miejsca siedzące tylko dla pierwszych 250 osób. – Zachęcamy jednak do zabierania własnych krzesełek, leżaków albo koców piknikowych i, zachowując dystans, słuchania muzyki równie blisko sceny, na pobliskich polankach – mówi Łukasz Kałębasiak z Miasta Ogrodów.

W przypadku niepogody koncerty odbędą się 30 minut później, o godz. 11.30 w Sali koncertowej Miasta Ogrodów na placu Sejmu Śląskiego. Warto więc ok. godz. 10 sprawdzić stronę miasto-ogrodow.eu i profil FB Miasta Ogrodów.

Dla wszystkich, którym będzie w niedzielę mało muzyki, przez cały lipiec i sierpień w amfiteatrze Parku Zadole znakomici pianiści występują na Piano-Teężnia Festiwalu. Wśród wykonawców koncertów o godz. 17 znajdziemy Beatę Bilińską, Andrzeja Wiercińskiego czy Pawła Tomaszewskiego. Wstęp jest wolny, ale miejsca są również limitowane.

Koncerty w Parku Kościuszki

25.07.2021

Better together

Symetrio

Marcin Jabłoński – akordeon / Adam Potera – akordeon / Krystian Saciłowski – akordeon / Jakub Kotowicz – perkusja

W programie: muzyka autorska, utwory Marii Kalaniemi, Stinga oraz melodie tradycyjne

1.08.2021

Poetyczność

Zośka

W programie: utwory własne zespołu Zośka

8.08.2021

Powiew wiatru z gór

Kapela PoPieronie:

W programie: muzyka autorska inspirowana melodiami ludowymi

15.08.2021

Organowe podróże

Roman Hyla / Kazimierz Salik – cyfrowy odpowiednik organów piszczałkowych

W programie: największe przeboje muzyki klasycznej (L. van Beethoven, F. Chopin, E.Grieg), muzyki filmowej („Gwiezdne wojny”, „Piraci z Karaibów”), muzyki rozrywkowej (J.M. Jarre)

22.08.2021

XV Ogólnopolski Festiwal Promocyjny „Sierpień talentów”

Wokalna promenada

Sylwia Ziółkowska – sopran

Natalia Płonka – mezzosopran

Stanisław Napierała – tenor

Wiktor Yankovsky – baryton

Mirella Malorny – fortepian

W programie: ulubione pieśni (P. Tosti, L. Denza), arie i ensemble z oper (G. Rossini, G. Bizeta, W.A. Mozart, G. Donizetti, G. Verdi, G. Meyerbeer, R. Chapi, L. Delibes) i operetek (I. Kálmán, F. Lehár)

29.08.2021

Babie lato

Zespół Aetas baroca

W programie: słoneczny kolaż muzyki kameralnej dojrzałego baroku

Obowiązują obostrzenia związane z przestrzeganiem reżimu sanitarno-epidemiologicznego!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.