Dariusz N, / fot. Policja

Dariusz N. skazany na 25-lat więzienia. Za zabójstwo młodego piłkarza GieKSy i usiłowanie zabójstwa jego ojca. Wyrok nie jest prawomocny. 

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2016 roku.

Reklama

„Tego dnia, w Katowicach, w pobliżu dworca PKP, doszło do bójki podczas której 19 – letni młody mężczyzna został ugodzony dwukrotnie  nożem w klatkę piersiową i na skutek odniesionych obrażeń ciała zmarł. Nożem ugodzony został także podczas tej bójki, drugi mężczyzna. Bezpośrednio po tym zdarzeniu zatrzymanych zostało kilku uczestników bójki. Osoba natomiast, która jak wynikało ze zgromadzonych  dowodów, posługiwała się podczas  zdarzenia nożem, ukrywała się przed organami ścigania” – informuje Marta Zawad-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. 

W październiku 2017 roku Dariusz N. został zatrzymany w Hiszpanii. Miał przy sobie dokumenty na rożne nazwiska, kompletnie zmienił swój wygląd, zapuścił brodę i włosy.

“Do zatrzymania doszło w momencie załadunku dużej przesyłki na ciężarówkę wynajętą z firmy przewozowej. Przesyłka, przygotowana przez poszukiwanego, miała trafić do Polski. Po sprawdzeniu okazało się, że na dwóch paletach znajdują się puszki z sosem pomidorowym, a w nich ukryta jest marihuana. W 63 puszkach znaleziono 20 kilogramów narkotyków o wartości rynkowej w Polsce 140 tys. euro” – poinformowała Aleksandra Nowara rzecznik śląskiej policji.

Ostatecznie sprowadzono Dariusza N. do Polski, gdzie od tego czasu przebywał w tymczasowym areszcie. W końcu usłyszał wyrok 25-lat więzienia, nie jest prawomocny. 

„W sprawie zdarzenia z dnia 21 sierpnia 2016 roku zarzuty udziału w bójce  prokurator przedstawił  także 6 innym osobom, wobec których skierowano wcześniej akt oskarżenia. Osoby te zostały skazane  za udział w bójce prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Katowice – Zachód w Katowicach” – tłumaczy Marta Zawad-Dybek. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.