Akcja przy Basenie Burowiec / fot. M. Norek
Reklama

Dramatyczne sceny na Basenie Burowiec. Reanimowano mężczyznę, który podtopił się w niecce basenu. Musiał lądować helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dzisiaj około godziny 18.00 doszło do podtopienia się mężczyzny na basenie sportowym. Został wyciągnięty z wody i reanimowany. Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitala.

Reklama

Mężczyzna trafił do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu.

Przypomnijmy, Basen Burowiec jest teoretycznie wyposażony w system detekcji utonięć, który jak informowaliśmy kilka miesięcy temu nie działa. Został uruchomiony rozruchowo i pokazany dziennikarzom na konferencji prasowej – natomiast Katowickie Wodociągi, które zarządzają basenami, nie kupiły do sprzętu odpowiedniego oprogramowania.

Przed godziną 20.00 basen wrócił do normalnego funkcjonowania.

Nowoczesny system detekcji utonięć na katowickich basenach nie działa. Wodociągi nie kupiły oprogramowania

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Jestem oburzona artykułem, mężczyzna się podtopił, pomocy udzielono a w artykule „szpila” że nie działa system detekcji utonięć, czy przy okazji takiego tematu warto krytykować ? Może czasem jakieś dobre słowo o służbach udzielających pomocy.

  2. A gdzie byli ratownicy ?, bo system detekcji utonięć jak wiadomo nie działa, notabene zdjęcie pod artykułem mówi wszystko – MK i TS – Boże miej nas w opiece
    BRAWO Redakcja – dosadnie i celnie powiązaliście fakty.

  3. A ta Straż Pożarna w oddali to po co ? wodę z basenu przyjechali wypompować ?. Ratownicy pływać nie potrafią ?. Fajnych Tomasz Szpyrka ludzi przyjął, cóż za kompetencje ratowników !, notabene to gdzie byli ratownicy jak facet się topił ?
    Księdza szukali ?, a może ksiądz przyjęty jest na etacie w wodociągach, na basenie daje ostatnie namaszczenie przed wejściem do wody . WSTYD Panie dyrektorze – tyle.

  4. Z tego co wiem, mężczyzna leżał na dnie około 4 minut – odpowiedzcie sobie gdzie byli ratownicy ?, a ten system utonięć za który miasto zapłaciło ?, upssss nie działa. Czyli jak zwykle Panie Prezydencie N I E K O M P E T E N C J A

  5. Trafny artykuł i trafne komentarze. Pytam gdzie byli Ratownicy ? no gdzie ?. mam nadzieję, że kamery nagrały co robili ratownicy jak ten mężczyzna się topił. Mogło skończyć się tragedią dla całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.