Skradzione narzędzia / fot. Policja

Mieszkańcowi Katowic grozi 15 lat więzienia. Po jego wizycie na placu budowy. Ukradł narzędzia, ale to nie był jego jedyny problem. Mężczyzna na wyrok w tej sprawie poczeka w więziennej celi. 

W Chorzowie na jednym z placów budowy doszło do włamania do magazynu Na miejscu pojawiła się ekipa dochodzeniowo-śledcza.

„Jak ustalili policjanci, łupem złodzieja padły narzędzia renomowanych marek o wartości ponad 20 tys. złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej dwójki, którzy analizując zapisy monitoringu miejskiego wytypowali pojazd, którym prawdopodobnie poruszał się złodziej” – informuje Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji. „Zaledwie kilka godzin zajęło im odnalezienie samochodu, którym poruszał się 26-letni mieszkaniec Katowic. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli część skradzionych narzędzi, a pozostałe zabezpieczyli w jednym z lombardów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty” – dodaje.

To jednak nie był jego jedyny problem. Mężczyzna był poszukiwany, miał do odbycia w zakładzie karnym wyrok – 2 lata więzienia. Powodem były podobne przestępstwa.

Kradzieży z placu budowy dokonał w warunkach recydywy, do więzienia może trafić nawet na 15 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.