Foto: Pies / Dawid Ślusarczyk / Infokatowice.pl

Nie ma pieniędzy na wybieg dla psów na placu Andrzeja. Jak wcześniej informowaliśmy, wystąpił o to jeden z katowickich radnych. Miasto odniosło się do spawy – jak się okazało nie ma pieniędzy na taką inwestycję. Przynajmniej na razie.

Łukasz Borkowski (KO) zawnioskował do prezydenta Katowic o utworzenie ogrodzonego wybiegu dla psów na placu Andrzeja. Miałby służyć przede wszystkim właścicielom czworonogów ze Śródmieścia.

„Podobne miejsca zyskują coraz większą popularność dzięki swoim praktycznym walorom. Pozwalają zapewnić psom dawkę ruchu bez obaw o możliwość ucieczki zwierzęcia. Wybiegi bywają także wyposażone w dodatkowe atrakcje służące czworonogom do zabawy. Jego powstanie z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Katowic oraz sporym zainteresowaniem ze strony psów i ich właścicieli” – tłumaczył radny w swojej interpelacji.

Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic poinformował radnego, że na razie nie ma możliwości na przeprowadzenie inwestycji.

„Zakład Zieleni Miejskiej – administrator tego terenu, nie posiada obecnie środków finansowych na realizację zadania. Wykonanie ogrodzonego wybiegu będzie możliwe po uzyskaniu funduszy na ten cel” – stwierdził.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.