Marcin Krupa prezydent Katowice prezentujący Katowicką Kartę Mieszkańca / fot. InfoKatowice.pl

Mieszkańcy mocno narzekają na funkcjonowanie aplikacji Katowickiej Karty Mieszkańca. Mają problemy z logowaniem, innymi wyskakuje informacja na temat tego, że dany numer PESEL jest już w użyciu. Ogólnie krytyczne głosy mówią chórem “nie działa”. 

Sama karta ma pomóc określić m.in. ile osób tak naprawdę mieszka w Katowicach. To program zniżkowy, który został przyjęty pod koniec zeszłego roku. Ma zapewnić m.in. tańsze parkingi i inne usługi miejskie (np. dostęp do kultury, tańsze wejście na basen) dla osób, które są zameldowane w Katowicach.

Jedną z form funkcjonowania KKM jest aplikacja mobilna.

„Aplikacja mobilna (m-Karta)– to najwygodniejszy i najszybszy sposób na pozyskanie Katowickiej Karty Mieszkańca. Jeżeli jesteś zameldowany na stałe w Katowicach, taką kartę możesz sobie wyrobić sam w dowolnej porze, bez wychodzenia z domu! System automatycznie po wprowadzeniu danych sprawdzi, czy znajdujesz się w bazie meldunkowej w Katowicach. Jeśli tak będzie – od razu otrzymasz Katowicką Kartę Mieszkańca. Aby uzyskać kartę w ten sposób, należy pobrać bezpłatną aplikację (m-Karta) z Google Play (smartfony z system Android) lub App Store (smartfony z systemem IOS), uruchomić ją, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Dodatkowym atutem aplikacji jest także możliwość uzyskiwania informacji o nowych zniżkach” – przekonywał do aplikacji katowicki magistrat.

Multum problemów

Z tym, że użytkownicy mają z nią bardzo dużo problemów. Użytkownicy Androida narzekają, że ta po prostu nie działa. Aplikacja w Google Play ma ponad 10 tys. pobrań, 2,3 gwiazdki i 131 opinii (na czas emisji materiału). Większość to opinie negatywne. wiecznie nie działa? Skandal!” – denerwował się jeden z korzystających z aplikacji mieszkańców.

W Google Play użytkownicy zdecydowanie krytykowali funkcjonowanie tzw. „m-Karty”.

„Nie da się zarejestrować profilu” – napisał Artur. Część użytkowników zmieniła ocenę aplikacji, gdyż po aktualizacji ta przestała działać na ich urządzeniach.

Zapytaliśmy w magistracie czy planuje się poprawę aplikacji oraz o ewentualne koszty, które to spowoduje. Na odpowiedzi czekamy.

„Kto za to zapłacił? Kto odebrał?” – pytał jeden z mieszkańców oceniając aplikację.

Awaria zasilania w serwerowni. Miasto tłumaczy niedziałającą aplikację Katowickiej Karty Mieszkańca

3 KOMENTARZE

  1. Wymienic prezydenta Katowic !!! Ten gosc z niczym sobie nie radzi !!! Poza wydawaniem pozwolen na budowe dewelopera i wycince drzew !!!! Taki ot pseudo prezydent wstyd !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.