Sauna / fot. Dawid Kamiński / Facebook
Reklama

Miasto na razie nie wie czy powstanie sauna na Stargańcu. Z takim pomysłem wystąpił katowicki radny PiS Dawid Kamiński, a urzędnicy ciągle sprawdzają czy jest taka możliwość.

Starganiec to zbiornik wodny znajdujący się na granicy między Katowicami a Mikołowem. To właśnie w jego rejonie radny chciałby instalacji sauny. Miasto na rewitalizację przeznaczyło około 4 mln zł – powstanie strefa dla dzieci, nowy pomost, elementy edukacji ekologicznej, plaża ma zostać zagospodarowana, pojawią się nowe drzewa, mała gastronomia czy nowe boisko do siatkówki plażowej. W 2018 roku podpisano list intencyjny w tej sprawie z m.in. władzami Mikołowa.

Reklama

Teraz katowicki radny widziałby tam również saunę.

„W związku ze zgłoszeniami katowickich grup biegowych i osób uprawiających sporty zimowe, w tym morsowanie, zwracam się z prośbą o rozpatrzenie propozycji ww. osób związanej z instalacją sauny w ramach rozpoczętego procesu rewitalizacji Stargańca. Taka sauna bardzo dobrze działa m.in. przy Zalewie Balaton w Trzebini pod Chrzanowem. Od dłuższego czasu coraz popularniejsze staje się morsowanie, które jest uprawiane także przy Stargańcu” – stwierdził radny Dawid Kamiński w interpelacji. „Postawienie takiej sauny w tym miejscu – w związku z trwającym procesem rewitalizacji – wydaje się ciekawym pomysłem. Z przekazanych informacji wiem, że sauna w Trzebini cieszy się bardzo dużą popularnością i jest odpłatna, więc co istotne, zmniejszyłoby to koszty utrzymania takiego miejsca” – dodał.

Starganiec / fot. UM Katowice

Miasto jeszcze nie było w stanie jednoznacznie określić się, czy jest za czy nie widzi możliwości zrealizowania takiej inwestycji.

„Ze względu na konieczność uzyskania dodatkowych informacji w tej sprawie, odpowiedź zostanie Panu udzielona w późniejszym terminie” – odpowiedział pod koniec stycznia wiceprezydent Jerzy Woźniak.

Ośrodek Starganiec, obejmuje łącznie teren o powierzchni ok. 16 ha, skupiony wokół popiaskowego stawu o powierzchni ok. 3 ha, położony jest w centralnej części zespołu leśnego na pograniczu Katowic i Mikołowa i leży w odległości ok. 100 m od ul. Owsianej.

Rewitalizacja Stargańca ma się zakończyć w 2022 roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.