Izabela Sopalska-Rybak

„Znamy historie, jak kobieta z niepełnosprawnością słuchu na przykład, musiała wziąć swoje dziecko słyszące by tłumaczyło” – mówi Izabela Sopalska-Rybak, prezes Fundacji Kulawa Warszawa, z którą rozmawia Krzysztof Wostal w audycji z cyklu “Czas na Społeczeństwo”.Izabela Sopalska-Rybak – założycielka i prezes Fundacji Kulawa Warszawa, trenerka, działaczka społeczna. Zmienia postrzeganie osób z niepełnosprawnością przez społeczeństwo. Była ekspertka Krajowego Mechanizmu Prewencji Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Zawodniczka drużyn Rugby na Wózkach, miłośniczka m.in. podróży, starych samochodów.

W audycji opowiada o prowadzonej przez siebie fundacji oraz o kampanii “Dostępna Ginekologia”, która ma na celu m.in. uwrażliwienie na potrzeby kobiet z niepełnosprawnością w aspekcie wizyty w gabinetach ginekologicznych, barierach na jakie napotykają te kobiety w trakcie  takich wizyt, a także stworzenie bazy dostępnych gabinetów ginekologicznych.

Finansowane ze środków PROO w ramach projektu „Województwo śląskie przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi” oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.