Autokary / fot. użytkownik InfoKatowice.pl

Holenderscy piłkarze zatrzymali się w katowickim hotelu. Za oknem mają remont, ich autobusów pilnowała straż miejska – wynika z informacji mieszkańców i strażników. Miasto zaprzecza, a nie od dzisiaj wiadomo, że patroli straży w nocy jest jak na lekarstwo.

W Hotelu Monopol w Katowicach zatrzymała się reprezentacja Holandii, która rozegra dzisiaj mecz z Polską na Stadionie Śląskim. W środku piłkarze mają luksusy, a na zewnątrz plac budowy, bo powstaje na ulicy Dworcowej nowy deptak.

Prace na Dworcowej miały zostać przyśpieszone, żeby Holendrzy nie wchodzili do hotelu po błocie. W nocy ich autokary zaparkowany w ciągu ulicy Święto Jana. Tuż pod wiaduktem. Z informacji przekazanych przez jednego z mieszkańców, wynika, że Straż Miejska w Katowicach całą noc pilnowała autokarów.

„Mieszkańcy nie potrafią doprosić się o interwencje Straży, ta cała noc pilnuje 4 autobusów piłkarzy, podatki idą na ochronę i prywatny parking” – pisze nam jeden z mieszkańców.

Zapytaliśmy w magistracie, o to kto wydał dyspozycję żeby straż miejska pilnowała autokarów.

„Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że nieprawdą jest, by urząd wydał dyspozycję, o których Pan pisze. W tym przypadku – jak również przy każdym tego typu, gdy w Katowicach gości reprezentacja narodowa któregoś z kraju, przyjeżdżają goście VIP – informacja jest przekazywana do wszystkich służb, w tym policji, czy straży miejskiej. Jednocześnie zmieniona w tym rejonie została organizacja ruchu, która została zaakceptowania przez policję i zatwierdzona przez wydział transportu, umożliwiająca postój autokarów na jednym pasie ruchu na odcinku ul. Św. Jana od ul. Dworcowej do Rialto – jak Pan Redaktor wie, trwa przebudowa ul. Dworcowej, dlatego w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także naszych gości zastosowano takie rozwiązanie” – poinformowała nas Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Zapytaliśmy w samej straży miejskiej – o ile od rzecznika strażaków na czas emisji materiału odpowiedzi nie dostaliśmy, to nasze źródła w straży donoszą, że faktycznie miała miejsce taka sytuacja.

W nocy miały być dwa patrole dostępne na całe miasto, ale ostatecznie z powodu braków kadrowych na miasto “wyjechał” tylko jeden.

„Stali całą noc” – powiedział nam jeden ze strażników. „Wczoraj na popołudniu pilnowały 3 samochody. Czy od tego jest straż miejska?” – dodał.

Mecz Polska-Holandia dzisiaj o 20.45.

3 KOMENTARZE

  1. Straż Miejska pojawiła się na krótko przed 6 rano…… Niby pilnowali, pozamykali chodniki z obydwu stron, którędy reprezentacja Holandii miała się udać do autokarów, ludzie ,piesi, młodzież , starcy czy też nie pełnosprawni kierowani byli po torowisku tramwajowym lub zawracanie doo około całego skrzyżowania…. Niezła straż Miejska, bezpieczeństwo to podstawa, gratulację, do 10 siedzenia i grzania się w samochodzie serwując z tabletem po internecie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.