Konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim / fot. Slaskie.pl

W przyszłym roku duże wydarzenie sportowe na Stadionie Śląskim. „Sukces zarówno sportowy i promocyjny”- przekonuje marszałek. W 2021 roku Kocioł Czarownic będzie gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. Polska zastąpiła w roli gospodarza zawodów Białoruś. Polska w staraniach o przejęcie imprezy pokonała Hiszpanię.

European Athletics ostatecznie przyznała organizację wydarzenia w czerwcu przyszłego roku Polsce.

„Sukces zarówno sportowy i promocyjny, ale także jestem pewien, że to przyniesie korzyści dla turystyki i gospodarki. Przyznanie tak ważnego wydarzenia potwierdza, że Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to wyjątkowy obiekt na sportowej mapie Polski i Europy. W Kotle Czarownic podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego czy Memoriału Kamili Skolimowskiej możemy podziwiać najlepszych w Europie i na świecie sportowców. Za każdym razem potwierdzamy profesjonalizm w przygotowaniu tych wydarzeń. W przyszłym roku na Stadionie Śląskim odbędą się mistrzostwa świata w sztafetach. To kolejny dowód, że potencjał naszego stadionu jest ceniony przez sportowców i osób odpowiedzialnych za wybór najlepszych miejsc do przeprowadzenia zawodów. Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na Stadionie Śląskim będą szansą dla województwa śląskiego. Będziemy mogli zaprezentować walory turystyczne, kulturalne oraz umocnić naszą markę jako województwo dynamiczne zmieniające się, czerpiące i dziedzictwa i śmiało patrzące w przyszłość – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Potrzebna będzie “lekka modernizacja”

Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego przekonywał, że obiekt jest miejscem, którym interesują się duże federacje międzynarodowe dlatego, żeby zorganizować swoje wydarzenia sportowe. Przed planowanym w 2021 roku wydarzeniem stadion czeka lekka modernizacja.

„Są to lekkie prace kosmetyczne, które musimy wykonać pod wpływem zaleceń Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej i Światowej Federacji Lekkoatletycznej” – mówił Jan Widera. Chodzi o modernizację przestrzeni dla zawodników i mediów.

Pozytywnie o regionie i stadionie wypowiedziały się władze europejskiej lekkoatletyki.

„Ostatnio miałem okazję zobaczyć prezentację projektu Katowice-Silesia, która zaskoczyła mnie tym, jak bardzo region ten ewoluował i jak dynamicznie się rozwija w wielu obszarach, jednocześnie zachowując swoją tradycję. Po przybyciu na miejsce również bardzo mi się tutaj spodobało i z ogromną niecierpliwością czekam na moment, kiedy wrócę na Śląsk w czerwcu przyszłego roku” – zapowiedział Christian Milz, CEO European Athletics.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w 2021 roku mają odbyć się w dniach 19 – 20 czerwca.
W zawodach weźmie udział 8 reprezentacji – oprócz broniącej tytułu Polski będą to Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Ukraina, Hiszpania i Portugalia, która w 2019 roku zwyciężyła w I lidze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.