W pociągach zapłacimy kartą i blikiem. Będą inwestycje, ale ceny biletów pozostają bez zmian zadeklarował w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej na Dworcu w Katowicach marszałek Jakub Chełstowski. W Kolejach Śląskich pojawi się też Rzecznik Praw Klienta.

„System jest przetestowany, system działa i jest możliwość płacenia kartą w pociągach Kolei Śląskich. Pracownicy Kolei są wyposażeni w 300 terminali płatniczych” – mówił marszałek Jakub Chełstowski. – „Co najważniejsze można też płacić słynnym Blikiem za bilety” – dodał.

To zdaniem władz województwa wielkie udogodnienia dla pasażerów, Koleje Śląskie system testują od 1 września. Nie ma problemu z zasięgiem.

Marszałek Jakub Chełstowski / fot. InfoKatowice.pl

„To jest duży ukłon w stronę pasażerów i duża wygoda” – mówił Chełstowski. Rocznie Urząd Marszałkowski dotuje Koleje Śląskie kwotą około 160 mln zł. Jak zapewnił dzisiaj marszałek, nie będzie wzrostu cen biletów dla pasażerów pomimo planowanych inwestycji oraz rosnących kosztów funkcjonowania taboru. W przyszłym roku kwota dotacji ma zostać zwiększona.

„Dzięki temu wsparciu mamy najniższe ceny biletów jeżeli chodzi o pociągi regionalne w kraju” – mówił prezes Kolei Śląskich, Aleksander Drzewiecki.

Sanitarny „najwyższy światowy standard”

Prezes Kolei Śląskich zaznaczył, że spółka inwestuje także w ochronę sanitarną składów. Pociągi mają naniesioną cząsteczkową powłokę dwutlenku tytanu.

„To jest najwyższy światowy standard sanitarny” – mówił Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich. – „To pokazuje, że pociągi Kolei Śląskich są bezpieczne” – dodał. Kolej stosuje też do dezynfekcji suchą parę o temperaturze 170 stopni Celsjusza.

Poinformowano również, że w strukturach Kolei Śląskich pojawi się nowe stanowisko – Rzecznik Praw Klienta. To będzie dedykowana osoba do rozwiązywania kwestii spornych z pasażerami. Jak zaznaczył marszałek, zadaniem tej osoby będzie również przekazywanie do władz spółki informacji odnośnie tego, co należy poprawić.

„Mamy nadzieję, że Koleje staną się jednym z najlepszych przewoźników w kraju, ze świetną bazą lokalową, ze świetną bazą sprzętową z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi” – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.