40 narodowców czekała przed katedrą na protestujących. 20 tys. osób spacerowało w innej części Katowic, były mandaty – ale nie za spacery, a odpalanie rac. W sumie ukarano 4 osoby. Wczoraj Katowice manifestowały w obronie praw kobiet, w piątek o 19.00 kolejny „Spacer z siostrami”.

W środę w Katowicach manifestowało około 20 tys. osób wynika z szacunków policji. Było bezpiecznie. Doszło do kilku incydentów z odpalaniem rac.

„4 osoby zostały ukarane mandatami wysokości 500 zł” – poinformowała Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. Wszyscy mandaty przyjęli, nie było kierowania wniosków do sądu. Policja bardzo szybko blokowała trasę do idącego tłumu – niebezpiecznie było na ulicy Sokolskiej, gdzie manifestujący weszli na drogę w kontrze do ruchu, gdy zabezpieczoną mieli ulicę  w kierunku, w którym zmierzali.

„Bardzo szybko policjanci na motorach zablokowali trasę” – usłyszeliśmy na policji.

40 narodowców czekało pod katedrą

Pod Archikatedrą Chrystusa Króla na manifestujących przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego, czekało około 40 narodowców. Była tam też policja.

„Chcieli konfrontacji” – usłyszeliśmy od służb, ale marsz tam nie przyszedł.

Manifestujący tłum trzymał się z dala od katedry, nie doszło do starć między dwiema różniącymi się w poglądach grupami.

Dzięki temu nie musiała też interweniować policja. Na jutro na godzinę 19.00 zaplanowano kolejny „Spacer z siostrami” w Katowicach. Początek na Rynku.

40 KOMENTARZE

  • Widać że kolejny głąb wypowiada się nie mając w ogóle pojęcia o czym mówi… Dla Twojej informacji narodowcy zbierają się przeciwko protestującym nie dlatego że walczą o swoje prawa ale dlatego że robiąc to niszczą wszystko dookoła, przede wszystkim wiele znaczące pomniki, graffiti itp.. Ja np. nie należę do żadnej z grup i nie popieram już nawet kobiet bo zaczęło robić się to żałosne, czemu winne są postawione pomniki ku czci tym co zginęli za kraj, czy stworzone graffiti ku pamięci tym którzy kiedyś walczyli abyśmy dziś byli Polakami. Kobiety protestujące i wszystkie inne organizacje biorące w tym udział pokazują właśnie ile są warci, czyli gówno. Niech niszczą swoje rodzinne pamiątki podczas protestów bo to że powypisują swoje beznadziejne hasełka na pomnikach nie dotyka pisu tylko naród

 1. Hehehe to jest niezle, cale wielotysieczne manifestacje zmieniaja nagle ostatnio mejsca protestow, bo przy kosciolach stanelo po kilkudziesieciu kibicow. Buahaha tacy to bohaterscy sa i tak to “ida na wojne”. Dodatkowo proboja pozniej smieszkowac “kibice czekali pod kosciolem, nikt nie przyszedl” Kazdy kumaty wie, ze wlasnie dlatgo nikt nie przyszedl.
  Jest tez filmik w necie jak to w poznaniu Ci odwazni protestanci jak krzyknelo na nich pau kibicow, uciekalo w poplochu 😀

 2. W Poznaniu wystarczyło 50 kiboli Lecha i wielotysięczny tłum o mało nóg nie połamał, więc chyba nie chodzi o ilość. Dobrze, że nie doszło do konfrontacji, czemu ma służyć profanacja miejsc świętych.
  Nie dajcie się sterować, bo obcym siłom zależy na anarchii i wojnie w Polsce.
  Kocham moją Ojczyznę i serce krwawi jak widzę, co się dzieje. PIS potrzebował odwrócenia uwagi od problemów, ale ktoś to teraz eskaluje. Wulgarność i agresja przewódczyń protestów jest nie do zaakceptowania. Zobaczcie czego one żądają i zastanówcie się, czy to również Wasze żądania.

 3. “Knut 30 października 2020 At 08:52
  W Poznaniu wystarczyło 50 kiboli Lecha i wielotysięczny tłum o mało nóg nie połamał, więc chyba nie chodzi o ilość. Dobrze, że nie doszło do konfrontacji, czemu ma służyć profanacja miejsc świętych.
  Nie dajcie się sterować, bo obcym siłom zależy na anarchii i wojnie w Polsce.
  Kocham moją Ojczyznę i serce krwawi jak widzę, co się dzieje. PIS potrzebował odwrócenia uwagi od problemów, ale ktoś to teraz eskaluje. Wulgarność i agresja przewódczyń protestów jest nie do zaakceptowania. Zobaczcie czego one żądają i zastanówcie się, czy to również Wasze żądania.” Zgadzam się w zupełności z pańską opinią. Ponadto nie zgadzam sie na dewastację budynków – w tym budynków publicznych-, dewastację i zaśmiecanie placów i chodników. Nie zgadzam się na oczyszczanie przestrzeni publicznej, naprawy uszkodzeń i sprzątanie z moich podatków. Spacerowicze dewastują i śmiecą – i oni maja naprawiać i sprzątać po sobie, oraz pokrywać koszty napraw.

 4. poprawny tytuł artykułu “40 narodowców broniło w razie czego przy katedrze, ok . 20 tys. osób protestujących nie dotarło do katedry”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.