Harmonogram odbioru odpadów z generatorem pliku do kalendarza, formularz do elektronicznego zgłaszania odbioru kontenerów i worków typu big bag oraz przyjazny informator o zasadach selektywnej zbiórki odpadów – to tylko kilka praktycznych funkcjonalności nowej strony internetowej katowickiego MPGK.

– Nowa witryna spółki, to wyjście naprzeciw mieszkańcom oraz ich potrzebom. Codziennie odbieramy wiele telefonów z pytaniami o kwestie istotne dla katowiczan. Można je było znaleźć także na naszej poprzedniej stronie, ale teraz będzie to możliwe szybciej i bardziej intuicyjnie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą załatwianie bieżących spraw. Zależało nam na tym, aby dodać do strony praktyczne funkcje, usprawniające korzystanie z naszych usług – mówi Robert Potucha, wiceprezes katowickiego MPGK.

Wśród takich nowości, przygotowanych z myślą o mieszkańcach, jest harmonogram wywozu odpadów z generatorem pliku do kalendarza na smartfonie lub komputerze. Dzięki temu urządzenie z wyprzedzeniem przypomni o tym, że już czas, aby wystawić pojemniki czy worki z odpadami.

Reklama

Kolejną nowością na stronie jest specjalnie zaprojektowany formularz do zgłaszania odbioru worków big bag. Każdy właściciel nieruchomości jednorodzinnej lub posiadacz czy użytkownik lokalu mieszkalnego w zabudowie wielorodzinnej, po okazaniu wymaganych dokumentów oraz po opłaceniu kaucji, w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami, może pobrać jednorazowo w ciągu roku kalendarzowego dwa takie worki na odpady budowlane lub poremontowe pochodzące z gospodarstw domowych. Tym razem już elektronicznie, bez potrzeby ponownego przychodzenia do biura obsługi klienta MPGK lub dzwonienia, będzie można umówić ich odbiór. Za pośrednictwem formularza można także zgłosić konieczność odbioru płatnych kontenerów.

– Nieodłącznym elementem witryny jest oczywiście dział edukacyjny, gdzie podpowiadamy między innymi, jak należy prawidłowo segregować śmieci, a czego absolutnie robić z nimi nie wolno – dodaje Robert Potucha.

Na nowej stronie internetowej można zatem znaleźć rozbudowany dział edukacyjny, w którym zasady segregacji są dokładnie omówione. Dodatkowo znalazły się tam instruktaże w formie wideo i porady na temat tego, jak w prosty sposób prowadzić segregację w swoim domu, dlaczego jest to ważne dla nas wszystkich oraz jakie są konsekwencje spalania śmieci.

Nowa strona MPGK Katowice dostępna jest już pod adresem www.mpgk.com.pl. Została zaprojektowana także z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, zgodnie z najnowszym standardem dostępności WCAG 2.1. Witryna jest responsywna i wyświetla się w różnych rozdzielczościach na wszystkich komputerach i urządzeniach mobilnych.
W przyszłości spółka planuje także kolejne usprawnienia z myślą o mieszkańcach, m.in. wprowadzenie modułu zdalnego zamawiania kontenerów na gruz, gabaryty czy odpady zielone. Pozwoli to również usprawnić pracę, zaoszczędzić czas, a być może także dokonać płatności elektronicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.