fot. Erdem Yildiz

Ruszył kolejny etap prac na 10 w Piotrowicach, dlatego zmieniona została przez wykonawcę organizacja ruchu na ul. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Głogowską.

– Ulicą Armii Krajowej można na tym odcinku jechać tylko w stronę Centrum, Mikołowa i Ligoty. Natomiast kierowcy jadący w stronę Podlesia kierowani są objazdem wzdłuż ul. Małachowskiego od strony ul. Kościuszki w kierunku ul. Robotniczej do ul. Jankego – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta i dodaje, że prace analogiczne będą prowadzone również na pasie ruchu w kierunku do Ligoty i ich zakończenie zaplanowane jest na początku września

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstaje dwupoziomowe skrzyżowanie. Prace budowlane trwają od początku 2018 roku i zakończą się w IV kwartale tego roku. – Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Reklama

W ramach przebudowy powstanie tunel, dzięki któremu jadąc z centrum w kierunku Mikołowa i też w drugą stronę – nie będziemy zatrzymywać się na tym skrzyżowaniu. W tym miejscu powstanie także dwupasowe rondo, które będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla osób poruszających się pomiędzy Piotrowicami, a Ligotą.

Obecnie na DK81 trwa przebudowa dwóch dużych węzłów drogowych o wartości ponad 320 milionów złotych, z czego 260 milionów złotych – to pozyskane dofinansowanie zewnętrzne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.