fot. Erdem Yildiz

Kolejny etap drogowych utrudnień w Katowicach. Od 17 sierpnia. To kolejny etap prac przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej w ramach przebudowywanego węzła DK81. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji o wartości 75,4 mln zł powstaje dwupoziomowe skrzyżowanie. Prace budowlane trwają od początku 2018 roku i zakończą się w IV kwartale tego roku.

„W poniedziałek 17 sierpnia w godzinach okołopołudniowych na okres dwóch tygodni zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu polegająca na odcinkowym zawężeniu ul. Kościuszki do jednego pasa ruchu. Na odcinku prowadzonych prac, czyli przed tarczą budowanego ronda do skrzyżowania z ul. Małachowskiego  kierowcy jadący w stronę Mikołowa będą mieć do dyspozycji tylko jeden pas ruchu” – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta i dodaje, że po zakończeniu tego etapu prac wykonawca będzie musiał przeprowadzić analogiczne roboty także od strony Piotrowic, czyli na jezdni w kierunku od Mikołowa do centrum Katowic.

Kierowcy jadący od strony Ligoty będą się włączać w ul. Kościuszki, gdzie będzie dostępny tylko jeden pas ruchu, lub mogą kierować się w ul. Małachowskiego do skrzyżowania z ul. Kościuszki (od wylotu z tego skrzyżowania zostaną zachowane dwa pasy ruchu).

Zmiana wynika z konieczności budowy układu drogowego na połowie tarczy ronda. Ich zakończenie zaplanowane jest na 31 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.