Mapa DK81 w Piotrowicach / fot. UM Katowice
Reklama

Od piątku uruchamiają tunel na ulicy Kościuszki. Po jednym pasie dla samochodów, poinformował katowicki magistrat. Uruchomienie tunelu w ciągu przebudowywanej DK81 ma odbywać się etapami.

Tunel zostanie otwarty 2 października.

„Od 2 października ruch w ciągu ul. Kościuszki poprowadzony będzie dodatkowo tunelem, na razie po jednym pasie w każdym kierunku, a więc kierowcy korzystający z tunelu nie będą musieli zatrzymywać się już na sygnalizacji świetlnej, choć należy zwrócić uwagę, że w tym rejonie cały czas są prowadzone prace budowlane, dlatego będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę” – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – „Utrzymany będzie ruch na łącznicach węzła, co zapewni pełne skomunikowanie ulicy Kościuszki z ulicą Armii Krajowej, zarówno w kierunku Piotrowic i Kostuchny, a także w kierunku Ligoty. Ponadto, na odcinku ulicy Armii Krajowej od ul. Głogowskiej do ulicy Kościuszki przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy”– dodaje.

Otwarcie tunelu będzie następowało etapowo, docelowo ruch w tunelu będzie poprowadzony dwoma pasami w każdym kierunku jazdy.

Jadąc od Centrum ul. Kościuszki do Piotrowic i Kostuchny kierowcy będą kierowani tunelem, następnie na nawrotkę i wjazd w ul. Armii Krajowej w prawo. Analogicznie kierowcy jadący od strony Mikołowa do Ligoty.

Kierowcy jadący ulicą Armii Krajowej z kierunku Kostuchny i Piotrowic będą mogli wyjeżdżać w prawo na ul. Kościuszki i albo mogą kontynuować podróż na wprost do Centrum lub skorzystać z nawrotki i udać się w kierunku Ligoty lub Mikołowa. Analogiczna sytuacja dla kierowców jadących ulicą Armii Krajowej od strony Ligoty – wyjazd w prawo na ul. Kościuszki w kierunku do Mikołowa lub skorzystanie z nawrotki i wjazd z powrotem na ul. Armii Krajowej w kierunku Piotrowic lub dalej ul. Kościuszki w stronę Centrum.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.