Tłumy na Rynku w Katowicach skandowały „Mamy dość”. Przyjechał Rafał Trzaskowski, wzywał do debaty. Kandydat na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej miał pierwotnie pojawić się na Nikiszowcu, ale ostatecznie zmieniono lokalizację. Do Katowic przyjechał wraz z żoną, która pochodzi ze Śląska, konkretnie z Rybnika.

„Nigdy krew się we mnie tak nie wzburzyła jak kiedy usłyszałem o „ukrytej opcji niemieckiej”. Mamy tego dość” – mówił Rafał Trzaskowski. Tłum odpowiedział skandując słowa: „Mamy dość, mamy dość, mamy dość”.

Kandydat na prezydenta RP podkreślał wielką przemianę jaka dokonała się w Katowicach i województwie śląskim w trakcie ostatnich 20 lat. Zwrócił uwagę na siłę mieszkańców regionu oraz zaznaczył, że tej siły potrzeba mu w kampanii.

Reklama

„Potrzebuje jej też cała Polska” – mówił Trzaskowski. Tłum odpowiedział kilka razy skandując słowa: „Dziękujemy” i „cała Polska za Rafałem”.

Trzaskowski podkreślał, że to właśnie żona i teściowa pochodzące ze Śląska uczyły go, tego czego „brakuje wielu politykom” – pokory.

Głos zabrała też żona kandydata. – “Jestem z Rybnika, ale Katowice znam bardzo dobrze. Przez 5 lat mieszkałam w akademikach na Ligocie” – mówiła Małgorzata Trzaskowska. – „Jak się pewnie domyślacie, mam z tego okresu mnóstwo wspaniałych wspomnień. Znam Śląsk i wiem, że jest piękny i zielony” – dodała.

Trzaskowski wzywa do debaty

W trakcie przemowy Rafał Trzaskowski zaznaczył, że jego ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda nie chce rozmawiać.

„Pani prezydencie, będę cały czas nawoływał, niech pan stanie do debaty” – mówił Rafał Trzaskowski w Katowicach.

„Do debaty, do debaty” – skandowali zgromadzeni na Rynku.

10 KOMENTARZE

    • A co on ma na ten temat opowiadać, jak nie było go wtedy na żadnym stanowisku rządowym? To może Ty mi opowiesz coś o Bitwie pod Grunwaldem albo chrzcie Polski? Zaroz wom piswocy te gruby zakmnom i sie skończy pyskowanie. 3/4 na kopalniach to i tak przijezdni gorole, niych se jadą głosować na pis do swoich rodzinnych regionow.

  1. Czytam komentarze – no tak jesteście gorszym sortem skoro takim językiem operujecie – czujecie sie nim – nic nie widicie tylko wrogość i 500+ i posługujecie się językiem nienawiści … Slązacy sa inni – prawdziwi są inni – wstyd mi za takich przedstawicieli

    • Może i stoją. Ale za Dudą stoją niszczyciele demokracji. Jesteśmy w takiej sytuacji, że powinniśmy zagłosować na przeciwnika Dudy, nawet jeśli jest z PO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.