Prezydent Katowic Marcin Krupa i prezydent RP Andrzej Duda / fot. Prezydent.pl / fot. Jakub Szymczuk /KPRM
Reklama

W Katowicach obiecali hub gamingowo-technologiczny za miliard złotych. Pod koniec lutego podpisano list intencyjny w sprawie powstania ogromnej inwestycji w Katowicach – w obecności ubiegającego się wtedy o reelekcję prezydent RP Andrzeja Dudy. Na chwilę obecną jakiegoś spektakularnego rozwoju sprawy nie ma.

List intencyjny podpisano między miastem a Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SKR), ta ma przekazać miastu 20 hektarowy teren wokół Szybu Pułaski na terenie dawnej kopalni “Wieczorek”. Tam powstanie HUB gamingowo-technologiczny.

Reklama

„Katowice są tym miejscem, w którym dyskutujemy o tym, w którą stronę ma iść rozwój nowoczesnych technologii” – mówił w lutym Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wtedy zapowiedziano też, że 70 tys. mkw. zajmą biura i przestrzenie coworkingowe. Na terenie kopalni „Wieczorek” mają powstać też centra obliczeniowe.

„Cieszę się ogromnie, że w tym momencie państwo polskie może przekazać Katowicom – sercu Górnego Śląska – ten obiekt, by miasto dalej się rozwijało, by uzyskiwało nowe nowoczesne oblicze, by ta historyczna część miasta zyskiwała zupełnie nowy walor na nowe czasy” – mówił podczas uroczystości Andrzej Duda, prezydent RP.

Powołano zespół roboczy

Pod koniec października odpowiedź na swoje zapytanie w tej sprawie otrzymał radny Dawid Durał (Mieszkańcy dla Katowic).

„Na dzień dzisiejszy został powołany Zespół Roboczy, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie przedsięwzięcia do fazy aplikowania o środki unijne w ramach perspektywy finansowej 2021-2027, w tym za przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu połączonej z biznes planem dla tego miejsca. Jednocześnie Wydział Obsługi Inwestorów prowadzi szeroko zakrojone konsultacje z branżą gamingową i e-sportową celem zebrania rekomendacji, które posłużą do przygotowania odpowiedniej koncepcji hubu” – wyjaśnił wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula.

Miasto nie przejęło jeszcze terenów od SRK, na których inwestycja będzie realizowana. W tej sprawie „prowadzone są ustalenia”.

Reklama

1 Komentarz

  1. Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK), a nie (SKR). Wiem, że interpunkcja i liczebniki bywają problemem, ale literować chyba Redaktor potrafi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.