Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radni zgodzili się na 30 lat dzierżawy terenów przy biurowcach KTW, które zbudowała firma TDJ. 25 działek przy al. Roździeńskiego i ul. Olimpijskiej, w sumie to obszar 3,1 tys. mkw. Przyszły dzierżawca jak sam twierdzi, chce udostępnić tereny mieszkańcom, wcześniej inwestując w infrastrukturę kilka milionów złotych. Po 10 latach będzie miał jednak możliwość przejęcia terenów bezprzetargowo od miasta.

Mocno za uzyskaniem zgody na 30-letnią dzierżawę obstawał prezydent Katowic Marcin Krupa. Przetargu nie chciał. „Chyba mieszkamy w mieście z papieru” – mówił radny Dawid Durał zwracając uwagę, na to, że jeżeli firma wystartuje w przetargu to i tak ma szansę przejąć ten teren.

Reklama

Doszło do ciekawej wymiany zdań odnośnie przejęcia przez inwestora dzierżawionego terenu. Poniżej materiał audio:Dawid Durał / fot. Dawid Durał Facebook

„Panie prezydencie, jeżeli będzie przetarg i będzie tylko i wyłącznie zainteresowana ta firma, to i tak wygra ten przetarg po preferencyjnej cenie. A jeżeli pan prezydent mówi, że nie mamy wpływu na to co jest na działce mając plany i inne możliwości prawne, no to rzeczywiście chyba mieszkamy w mieście z papieru. Ja bym w takim mieście nie chciał żyć” – mówił radny Dawid Durał.

„No może pan się czuć, że mieszka pan w mieście z papieru. To jest każdego indywidualna sprawa” – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic. Krupa tłumaczył, że miasto w kilku przypadkach chciało chronić pewne funkcje terenów w mieście, ale nie zawsze się to udawało.

„Inwestorzy znajdowali różne rozwiązania, którymi nas szachowali. Wszystko zgodnie z literą prawa” – mówił prezydent. Jedynym sposobem żeby zabezpieczyć teren – według prezydenta Katowic – jest władztwo nad terenem.

„My tego władztwa nie chcemy się pozbyć” – podkreślał Krupa.

Z tym jak zaznaczył, radny Dawid Durał, po 10 latach dzierżawca będzie mógł się starać o przejęcie terenu od miasta w trybie bezprzetargowym.

Więcej w materiale dźwiękowym.

Prezydent Katowic murem za deweloperem. Zapowiedział dzierżawę terenu w centrum miasta nawet bez zgody rady

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.