Hulajnogi Bolt / fot. mat. pras.
Reklama

Kolejna firma uruchamia elektryczne hulajnogi w Katowicach. Ile ich będzie? To zdaje się tajemnica. Żeby skorzystać z pojazdów trzeba będzie posiadać telefon z aplikacją – te dostępne są w systemie Android oraz IOS (App Store).

Bolt to kolejna firma, która w Katowicach uruchamia elektryczne hulajnogi. Odblokowanie pojazdu będzie darmowe, dalej już trzeba będzie płacić1 zł za każdą minutę przez pierwsze 5 minut jazdy, później koszt obniży się o 50% do 0,50 zł za minutę.

Reklama

Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania.

„Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo” – czytamy w komunikacie do mediów.

Firma nie chce podać ile konkretnie sztuk dostarczy do Katowic. „Nie udzielamy takiej informacji” – usłyszeliśmy od przedstawicielki firmy. Hulajnogi pojawią się dzisiaj, w drugiej połowie dnia.

Na terenie Katowic w 2019 roku działały 4 firmy wynajmujące jednoślady, które udostępniały 470 hulajnóg mieszkańcom Katowic. Pod koniec sezonu najwięcej miało ich Blinkee.city aż 200. W tym sezonie planuje 300. Firma chce też wprowadzić automatyczny system karania użytkowników za pozostawianie hulajnóg poza strefą.

Hulajnogi Bolt ważą 17 kg każda. Na jednym ładowaniu są w stanie pokonać dystans 40 km. Maksymalna prędkość pojazdu do 25 km/h. Tryb początkujący pozwala rozwinąć prędkość do 15 km na godzinę – dla tych, którzy dopiero uczą się jazdy na hulajnogach.

Reklama

1 Komentarz

  1. Dajcie więcej tych hulajnóg, a jak jeszcze raz zobaczę, którąś leżącą na środku chodnika to się poświęcę i wrzucę ja do kontenera. Na Tauzenie w zeszłym tygodniu 2 razy się natknąłem na to gów.. spacerując z wózkiem i musiałem przejść na 2 stronę ulicy, żeby normalnie przejechać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.