Małgorzata Szumowska

– Więc ustalmy, że jest jeden świat i różne perspektywy i tę perspektywę osób niewidomych przychodzą, doświadczają, sprawdzają, oglądają osoby widzące, czyli nasi Goście – mówi Małgorzata Szumowska, dyrektor “Niewidzialnej Wystawy”, która jest rozmówczynią Krzysztofa Wostala w kolejnym wywiadzie z cyklu “Czas na Społeczeństwo”.Istniejąca 8 lat “Niewidzialna Wystawa” chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych. Pod opieką niewidomych przewodników odwiedza się na niej specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. W trakcie oprowadzania doświadcza się jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko…

Małgorzata Szumowska opowiada o swoich doświadczeniach współpracy z osobami z niepełnosprawnościami, dzieli się refleksjami na temat zatrudnienia osób z dysfunkcją wzroku, opowiada o wystawie.

Reklama

Finansowane ze środków PROO w ramach projektu „Województwo śląskie przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi” oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 21 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.