Sprzęt do pomiaru prędkości / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Niebezpiecznie na ul. Marcinkowskiego w Zawodziu? Progu zwalniającego nie będzie. Miejska radna zaproponowała, by w rejonie ul. K. Marcinkowskiego pomiędzy nr 2A a 2B zamontować próg zwalniający. Miałoby to przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie. Władze Katowic stwierdziły jednak, że obecny stan jest zadowalający, a o ewentualne działania poprosiły policję.

Radna miejska Barbara Wnęk-Gabor złożyła 2 listopada br. interpelację w sprawie bezpieczeństwa na ul. Karola Marcinkowskiego w dzielnicy Zawodzie. W związku ze zgłoszeniem mieszkańców dzielnicy poprosiła, by przeanalizować możliwość zamontowania progu zwalniającego przy ul. K. Marcinkowskiego pomiędzy nr 2A a 2B.

Reklama

Do sprawy odniósł się wiceprezydent miasta Bogumił Sobula. Poinformował, że ulica Karola Marcinkowskiego znajduje się w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h, a w bezpośrednim sąsiedztwie rozpatrywanego rejonu zlokalizowane jest skrzyżowanie z wyniesioną powierzchnią z ulicą Braci Stawowych i ulicą Szeroką, którego zadaniem jest ograniczenie prędkości pojazdów.

– Ponadto, droga z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniu przy Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej zmienia kierunek, przez co kierowcy są zobligowani do zachowania szczególnej ostrożności i zmniejszenia prędkości pojazdów. Niemniej jednak, mając na uwadze bezpieczeństwo ruchu drogowego, wystosowane zostało pismo do Komendanta Miejskiego Policji z prośbą o podjęcie działań kontrolnych w przedmiotowym rejonie – zaznaczył wiceprezydent Sobula.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.