Katowiccy policjanci na prośbę mieszkańców osiedla “Radockiego” i Murcek skontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po tych obszarach miasta. W sumie kierowców ukarano ponad 60 mandatami za zbyt szybką jazdę i inne wykroczenia drogowe. 

Dwudniowa akcja “Speed III”  była inspirowana spotkaniami funkcjonariuszy z mieszkańcami, którzy narzekali na niestosujących się do przepisów kierowców.

We wtorek w Murckach za przekroczenie prędkości, jazdę bez pasów i inne wykroczenia drogowe ukarano 34 osoby.

W czwartek policjanci pojawili się na osiedlu “Radockiego”, niestety szybko rozniosła się informacja o obecności drogówki.

– O tym, że jest policja z radarami, wiadomo było już po kilku minutach. Informacja o kontrolach prędkości pojawiła się błyskawicznie na portalach społecznościowych. Pomimo tego, mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości ukarano ponad 30 kierujących – informuje Jacek Pytel z katowickiej policji.

2 KOMENTARZE

  1. Zapraszam policje na Brynów. Na skrzyżowaniu Brynowska/Dworska mnóstwo aut przejezdza przez skrzyżowanie i pasy na czerwonym a do tego prędkość sporo ponad dozwolone tam 40.

    Inny temat to Kościuszki od Ceglanej az do Rolnej. Większość kierowców traktuje ta ulice jak autostradę i 80% jedzie grubo ponad dozwolone tam 50.

  2. Zapraszamy policję do innej części Brynowa. Ulica Mikołowska od skrzyżowania z Wincentego Pola do Gallusa. Tutaj jeżdżą często z prędkością jak na autostradzie! Trzy pasy w każdym kierunku, prosta jezdnia, 50 km/h w dzień i 60 km/h w nocy to fikcja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.