W piątek rusza Jarmark na Nikiszu i wzorem lat poprzednich szykuje się parkingowa gehenna. Po prostu impreza w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec cieszy się tak dużą popularnością, że zapewnienie wszystkim chętnym miejsca parkingowego jest praktycznie nie możliwe, zwłaszcza gdy mówimy o bezpłatnym miejscu parkingowym. Ludzie parkują na trawie, na chodnikach etc. utrudniając tym samym życie pieszym i mieszkańcom. To właśnie ze względu na tych ostatnich ul. Nałkowskiej zostanie zamknięta dla samochodów. Zaparkują tam tylko mieszkańcy osiedla.

W tegorocznej imprezie weźmie udział ponad 200 wystawców, Jarmark potraw do 6 do 8 grudnia. W tym roku pierwszy dzień Jarmarku przypada na mikołajki, dlatego dla najmłodszych w piątek o godz. 16.00 organizatorzy przygotowali z tej okazji przedstawienie pt. “Gorączka Mikołajowa” w wykonaniu „Teatru Gry i Ludzie”. Po nikiszowieckim rynku będzie tego dnia przechadzał się także śląski Mikołaj. Ponadto już tradycyjnie, najmłodsi podczas Jarmarku będą mogli pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej oraz karuzeli mikołajkowej. Świąteczną atmosferę będą podkreślać także specjalne iluminacje świetlne. Jarmarkowi towarzyszyć będzie jak zwykle scena artystyczna, na której usłyszeć będzie można świąteczne kolędy i pastorałki.

Program sceny:

Piątek, 6 grudnia

godz. 16.00: „Gorączka Mikołajowa” – przedstawienie dla dzieci Teatru Gry i Ludzie

godz. 17.45: spotkanie ze Śląskim Mikołajem

godz. 19.00: Koncert w Kościele św. Anny „Ave Maria i inne dzieła muzyki sakralnej” w wykonaniu duetu Agata Widera i Weronika Kępka z akompaniamentem Tadeusza Barylskiego

Sobota, 7 grudnia

godz. 14:00 – 14.30: Występ dzieci ze SP nr 53 i Przedszkola nr 32

godz. 15.30 – 16.00: Koncert zespołu N.I.E.

godz. 16.30 – 17.30: Koncert zespołu proWOKALNI

godz. 18.00 – 19.30: DJ Rudnik Winyl Set

Niedziela, 8 grudnia

godz. 14.00 – 14.45: Koncert Orkiestry Dętej Wieczorek

godz. 15.00 – 16.00: Koncert akordeonisty Macieja Gucika

godz. 16.30 – 17.15: Koncert Chóru Mieszanego „Ogniwo”

godz. 17.30 – 18.30: Koncert zespołu „Albo i nie”

godz. 19:00 – 20.00: Koncert zespołu „Nivel”

Bezpłatne autobusy

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi na tę okoliczność dwie bezpłatne linie autobusowe.

Linia oznaczona jako S1 połączy centrum miasta z rejonem jarmarku i będzie kursowała w relacji „Katowice Mickiewicza” – „Nikiszowiec Kościół” (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku). Autobusy tej linii będą kursowały ze stałą częstotliwością co 15 minut w sobotę i niedzielę (7-8 XII) oraz co 20 minut w piątek (6 XII). Połączenie będzie obsługiwane autobusami elektrycznymi (94% kursów) przez PKM Katowice.

Linia oznaczona jako S2 połączy rejon parkingów zlokalizowanych przy Fabryce Porcelany i Cmentarza Komunalnego z rejonem jarmarku. Autobusy będą kursowały w relacji „Katowice Fabryka Porcelany” – „Katowice Cmentarz Komunalny” – „Nikiszowiec Kościół” (stanowisko przy ul. Nałkowskiej, przy lodowisku) z częstotliwością co 15 minut w sobotę i niedzielę. Połączenie będzie obsługiwane autobusami o zmniejszonej pojemności przez PKM Katowice.

W związku z Jarmarkiem w okresie od 5 do 8 grudnia br. wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla linii autobusowych 72, 108, 109, 292, 695, 920, 930 i 906N, które będą przejeżdżały w obu kierunkach ulicą Nałkowskiej, z obsługą tymczasową przystanku „Nikiszowiec Kościół” w zmienionych lokalizacjach:

à w kierunku Giszowca – przy ul. Nałkowskiej (przy lodowisku),

à w kierunku Szopienic – przy placu Wyzwolenia (rejon skweru Zillmanów).

Miejsca parkingowe

W tym roku na odwiedzających czekać będzie ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca. Bezpłatne znajdują się w okolicy Porcelany Śląskiej, przy Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej, na terenie Galerii Szyb Wilson oraz przy Szpitalu Mavit przy ul. Szopienickiej.

Parkingi najbliżej – w tym “Parking Pułaski” oraz “Parking Poniatowski” – będą płatne. Osiedle Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej, są w tym roku zamknięte dla samochodów – za wyjątkiem mieszkańców.

Parkingi na Jarmarku na Nikiszu 2019jarmar

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.