Koszenie liści / fot. Fundacja Makeabetterplace.com

Zamiast zebrać opadłe liście, w Katowicach postanowili je…skosić. Chodzi o liście w rejonie ulic Kossak-Szczuckiej w Katowicach, gdzie jeden z mieszkańców poprosił o zebranie liści. Przyjechały służby i zaczęły je kosić, co zdziwiło pewnie niejednego przechodnia.

O sprawie pierwszy informował Polsat News. Zamiast zgarnąć liście, o co prosił jeden z mieszkańców, na miejscu pojawili się pracownicy z kosiarkami spalinowymi i zaczęli je kosić. Nagranie z tego dość osobliwego podejścia do zbierania opadłych liści zamieściła Fundacja Makeabetterplace.com.

Reklama

Koszenie suchych liści Katowice

Koszenie poziom Katowice – tutaj koszą suche liście! 🍂🍁😎Kiedy wydaje Ci się, że pewnego poziomu marnotrawstwa publicznych pieniędzy, niekompetencji, lenistwa i żenady nie da się przekroczyć – Miasto Katowice kosi suche liście za wasze pieniądze.Dlatego powstało – Miasto jest Wasze z Makeabetterplace.com – zgłaszajcie podobne historie i swoje osiedla. Lajkujcie, udostępniajcie – pierwsze osiedla są już reprezentowane przez Fundację Makeabetterplace.com. To wasz mocny głos i powrót do podwórek pełnych życia 💚 waszych podwórek.Miasto jest wasze – nie urzędników. Makeabetterplace.com ^_^* Dla mediów – mamy więcej filmów 😀 i historii.

Opublikowany przez Miasto jest Wasze z Makeabetterplace.com Wtorek, 5 listopada 2019

– Kiedy wydaje Ci się, że pewnego poziomu marnotrawstwa publicznych pieniędzy, niekompetencji, lenistwa i żenady nie da się przekroczyć – Miasto Katowice kosi suche liście za wasze pieniądze – czytamy w opublikowanym poście w mediach społecznościowych Miasto jest Wasze z Makeabetterplace.com. Faktycznie cała sprawa wygląda dziwnie.

Jak zaznaczył w rozmowie z nami Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach, takie podejście do zbierania liści nie kosztuje dodatkowo. ZZM ma wynajętą zewnętrzną firmę, która ma wykonać zlecone zadania. Miasto w tym przypadku jest jedynie zainteresowane efektem końcowym.

– W tym przypadku prace nie zostały odebrane – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor ZZM. Firma musi poprawić słabo wykonane zadanie, być może tym razem zamiast kosiarek w ruch pójdą grabie i łopaty.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.