Od lewej radny Józef Zawadzki i Tomasz Szpyrka (Forum Samorządowe) - Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Są pierwsze efekty pracy radnego-dyrektora od basenów, ale z basenami zbyt wiele wspólnego nie mają. Natomiast z Katowickimi Wodociągami już tak.

Od 1 października radny Tomasz Szpyrka z Forum Samorządowego (ugrupowanie prezydenta Marcina Krupy) został dyrektorem w Katowickich Wodociągach.

Reklama

Szpyrka zajmuje się basenami, które jeszcze nie są gotowe – 2 pojawią się w pierwszym kwartale przyszłego roku, trzeci obiekt na razie jest w powijakach, a powinien być gotowy już w lipcu tego roku. Obecnie miasto rozwiązuje umowę z firmą realizującą inwestycję i będzie szukało nowej. W między czasie Katowickie Wodociągi utajniły wynagrodzenie radnego Szpyrki.

Szpyrka natomiast niedawno zwrócił się do prezydenta Katowic w sprawie zabezpieczenia pieniędzy w 2020 roku na montaż sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na ulicy Obrońców Westerplatte. To przy jego nowym miejscu pracy.

Tomasz Szpyrka rzadko kiedy składa interpelacje do prezydenta Katowic. W sumie od początku tej kadencji (listopad 2018) złożył ich pięć. Z czego jedną w styczniu, trzy w czerwcu (na które miasto jeszcze nie odpowiedziało) oraz w październiku odnośnie wspomnianej sygnalizacji świetlnej.

– Sygnalizacja ta znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort osób poruszających się w poprzek ulicy, a w szczególności pracowników Katowickich Wodociągów S. A., którzy kilkukrotnie w ciągu dnia poruszają się tą trasą. Uważam, że zasadnym byłoby także wykonanie peronu przystankowego w bezpośrednim sąsiedztwie, a wnioskowana przeze mnie sygnalizacja świetlna winna posiadać przycisk z priorytetem światła zielonego dla pieszych – zawnioskował do prezydenta Katowic radny Szpyrka.

Sprawa sygnalizacji świetlnej ciągnie się od 2012 roku, wcześniej wnioskowały o nią Katowickie Wodociągi, ale inwestycji się nie doczekały.

Obecnie nie wiadomo, czy wsparcie radnego przyniesie pożądany efekt. Miasto jeszcze nie odpowiedziało na jego wniosek.

Katowickie Wodociągi utajniły zarobki dyrektora od basenów, ale wyliczyli nam dyrektorską średnią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.